banner200
banner222
27 Nisan 2016 Çarşamba 16:40
Ahmet Hakan: Şikayetçiyim
banner188
banner213
banner230İstanbul 60. Asliye Ceza Mahmekesindeki duruşmada, tarafları  avukatları temsil etti.
 
Hakim, müşteki Coşkun'un celse arası ifade verdiğini belirterek,  ifadesinin yazılı olduğu dilekçeyi dosyaya koydu.
 
Coşkun, celse öncesinde verdiği ifadesinde, kendisini darbeden  sanıklardan şikayetçi olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
 
"Sanıkları tanımıyorum. Bana saldırı anı kısa bir anda oluştu, yere  düştükten sonra tekme ile bana vuran veya vuranlar oldu. Burnumda ve  kaburgalarımda kırık olduğu tespit edildi. Hastane masraflarımı kısmen sosyal  güvenlikten kısmen de kendi cebimden karşıladım. Bunlarla ilgili herhangi bir  ödeme yapılmadı. Girişimde dahi bulunulmadı. Ben bu yaralanma nedeniyle program  yapamadım. Bundan dolayı zararlarım da oluştu. Sanıklardan şikayetçiyim."
 
Duruşmada, müşteki ve tanıklara gazeteci Coşkun'u darbettiği iddia  edilen şahıslara ait emniyette çekilmiş fotoğraflar gösterildi ve teşhiste  bulunmaları istendi.
 
Müştekilerden Coşkun'un şoförü Sari Demir, olay anını net  hatırlayamadığını belirterek, sanıklardan birinin kendisini engellemeye  çalıştığını, başka birini de elindeki bira şişesiyle Coşkun'un korumasına vurmak  üzereyken gördüğünü söyledi.
 
Tanık Mansur Foroutan, olayı görmediğini dile getirerek, "Sosyal  medyada sanıkların fotoğraflarını gördüm ve tutuklandıklarını öğrendim.  Tutuklanan kişilerin Teşvikiye'deki House Kafe'ye geldiklerini gördüm.Yağmurlu  bir gündü ve kafede çok az insan vardı. Kafeye gelenler, genelde o bölgenin  insanlarının görüntüsünde değillerdi." dedi.
 
Coşkun'un kardeşi de tanıklık yaptı
 
Duruşmada tanık olarak ifade veren Ahmet Hakan Coşkun'un kardeşi  Mahmut Fazıl Coşkun, olayın evinin önünde yaşandığını anlatarak, şunları  kaydetti:
 
"Bağrışmalar duyunca pencereye yöneldim. 2-3 kişinin Ahmet'e vurmaya  çalıştıklarını ve bir an için Ahmet'in de kaçmaya çalıştığını gördüm. Hemen  aşağıya indim. Saldırganlara kim olduklarını ve neden yaptıklarını sordum. Olayın  ne olduğunu bilmiyordum. Birinin elinde bira şişesi vardı. Sokağın başında polis  kulübesi vardı, oraya koştum ve yardım istedim."
 
Duruşma, sanık avukatlarının savunmalarının alınmasının ardından  eksikliklerin giderilmesi için 13
Temmuz'a ertelendi.
 
İddianameden
 
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma  Bürosu'nca hazırlanan iddianamede, Ahmet Hakan Coşkun'un, 1 Ekim 2015'te  televizyon programının ardından aracıyla Şişli'deki evinin önüne geldiği sırada  başka bir otomobilden inen kişilerce darbedildiği anlatılıyor.
Gazetede yazdığı köşe yazıları ve televizyon programlarındaki  konuşmalarını tasvip etmedikleri için Coşkun'a husumet besleyen şüphelilerin, bu  kişiyi dövmeyi planladıkları anlatılan iddianamede, sanık Ahmet Şengüler'in,  "mala zarar verme, kasten silahla yaralamaya teşebbüs, basit yaralama, kemiklerin  kırılmasına sebebiyet verecek şekilde kasten yaralama ve hakaret" suçlarından 3  yıldan 12 yıl 4 aya kadar, diğer 6 sanığın da "mala zarar verme, kasten silahla  yaralamaya teşebbüs, basit yaralama ve kemiklerin kırılmasına sebebiyet verecek  şekilde kasten yaralama" suçlarından 2 yıl 8 aydan 10'ar yıla kadar hapis  cezasına çarptırılması talep ediliyor

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 27.04.2016 16:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol