banner200
banner222
16 Şubat 2016 Salı 13:40
Afrika ülkesi ABD uçağına el koydu
banner188
banner213
banner230


Zimbabwe Havacılık Otoritesi Genel Müdürü David Chawota, uçaktaki cesedin kaçak bir yolcuya ait olduğunu ve Güney Afrika Merkez Bankası’nin milyonlarca randına (62 bin 500 dolar) şu anda el konulduğunu ifade etti. Esrarengiz uçağın Floria merkezli Western Global Airlines’a kayıtlı olduğunu yazan The Herald, uçağın halen Harare Havaalanı’nda bekletildiğini rapor etti.

Zimbabwe polisi ise olayı soruşturduğunu, kısa zamanda ayrıltılı bilgi vereceğini duyurdu. Harare polisi, mürettebatın cesetten haberlerinin olmadığını, inişten sonra uçağın gövdesine sıçrayan kandan uçağın iniş takımlarına gizlenen kaçak yolcuyu farkettiklerini ifade etti.

Kaçak yolcunun kimliğini henüz tespit edemediklerini açıklayan Western Global Airlines şu açıklamayı yaptı: “Uçak İngiliz Merkezli Network Airline Management firmasına kiralandı. Firma Güney Afrika Merkez Bankası’nın kargosunu taşıyordu. Kaçak yolcu uçağa Harare’den önceki yakıt için inilen yerde girmiş olabilir.”

Güney Afrika’nın Zimbabwe Büyükelçisi Vusi Mavimbela ise kargonun Merkez Bankası’na ait olduğunu doğrularken, sorunun çözülmesi için hükümet ile görüştüklerini belirterek, detay vermekten kaçındı. Herald’e göre, uçağın mürettebatı, iki Amerikan, bir Güney Afrikalı ve bir Pakistanlıdan oluşuyor.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 16.02.2016 13:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol