banner200
banner235
banner225
05 Mayıs 2016 Perşembe 13:40
Adana'da plakasız cenaze aracı alarmı
banner188
banner213
banner230


Bu sabah plakasız bir cenaze nakil aracının, Mersin'in Tarsus İlçesi'ne cenaze bıraktıktan sonra Adana yönüne hareket ettiği ihbarı yapıldı. Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu'nda bu aracının durdurulması için Asayiş ve Terörle Mücadele Şubesi ekipleri harekete geçti. Üzerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü ve ön camında ise kumaş parçasına 34 TD 0126 plaka yazısı bulunan cenaze nakil aracı otoyolun kuzey çıkışında durduruldu. Polis ekipleri, cenaze nakil aracını Adana Emniyet Müdürlüğü'nün Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü önüne çekerek inceleme yaptı.
Nakil aracını kullanan ve kimliği açıklanmayan sürücünün, Diyarbakır'ın Çüngüş İlçe Belediyesi'nde muhasebe elemanı olarak çalıştığını belirterek, şöyle dedi:
"İlçe belediyelerinin araç ve malzemeleri büyükşehire devredilince elimizde bir şey kalmadı. Çüngüş Belediyesi, cenazelerini traktör römorkunda taşımak zorunda kalıyordu. Vatandaşlarımıza hizmet verebilmek, mağdur etmemek için araştırma yaptık. İstanbul Büyükşehir Belediyesi de bize kolaylık sağladı. Hurdaya ayırmayı düşündükleri aracı bize çok düşük fiyata sattı. Diyarbakır'a götürüp tescilini yaptıktan sonra kullanacağız."
Kimlik kontrolü sonrasında, belediye çalışanı olduklarını ve haklarında her hangi bir suç kaydı olmadığı anlaşılan araçta bulunanlar serbest bırakıldı. Plakasız cenaze nakil aracının sorunsuz bir şekilde Diyarbakır'a götürülebilmesi için Trafik Tescil Şube Müdürlüğü'nce hazırlanan özel seyahat izni verildi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 05.05.2016 13:40
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol