banner200
banner222
07 Ekim 2016 Cuma 14:00
Adalet Bakanı Bozdağ: Partimiz aktır, CHP ve MHP içindeki FETÖ'cüleri temizlesin
banner188
banner213
banner230

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, partisinin Kocaeli İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Bekir Bozdağ parti binasının önünde çiçeklerle karşılandı. Bozdağ partide açıklamalarda bulunarak, FETÖ'nün toplumu böldüğünü belirterek, "Aileleri böldü, karı koca arasına fitne soktu. Ana baba ile evlat arasına fitne soktu. Devlet ile vatandaş arasına fitne soktu. Herkesi birbirinden ayırdı, birbirinin karşısına dikti. Her devlet çalıştırdığı insanlardan yüksek sadakat bekleme hakkına sahiptir. Yüksek sadakati olan kişileri kamuda istihdam etmek devletlerin hakkıdır. Sadakatinden şüphe ettiği kişileri kamudan ayıklamak da devletin hakkıdır. Hiçbir hukuk devletine hiçbir kimse sadakatinden şüphe duyduğu kişileri çalıştırmaya mecbursun diyemez. Öyle bir hakkı yoktur. ABD, Fransa, Almanya'da terör örgütü üyesi olduğu bilinen birini kamuda çalıştırıyorlar mı? Çalıştırırlar mı? Siz bunları çalıştıracaksınız diye zorlayabilir misiniz? Zorlayamazsınız. Devletler bu konudaki reflekslerini ortaya koyarlar" diye konuştu.

"MEHDİ YALAN MI SÖYLER?"

Şu anda yeni propagandalar yapıldığını söyleyen Bozdağ, "FETÖ 20 yalan söylüyor, 20'sinin de yalan olduğu güneş gibi ortaya çıkıyor. 21'inciye vatandaşlar inanıyorlar. Yalanlara inanmayın. Bir de mehdiyim diyorsun. Mehdi yalan mı söyler? Demez mi insanlar sormaz mı? Sormuyorlar. 10 yalan söylese 11'inci de büyük inançla kabul edecek yapı oluşturmuşlar. Herkesi uyanık olmaya davet ediyorum" dedi.

"SİYASETTE DE BİR ARINDIRMAYA İHTİYAÇ VAR"

Bozdağ kamuda arındırmaların devam ettiğini, siyasette de bir arınmaya ihtiyaç olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Buradan diyorum ki herkes bildiğini anlatsın. Etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanma imkanı var. Bundan yararlanma yoluna baksın. FETÖ'nün peşine gitmesin. Herkes kendi geleceği hakkında ki kararı kendileri versin ki bu çok önemli. Kamudaki arındırma devam ediyor. Siyasette de bir arındırmaya ihtiyaç var. Bütün partilerin de burada hassas davranması lazım. Türkiye'de FETÖ yapısı karşısında ilk tehlikeyi fark eden lider Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır. Sosyal demokrat geçinenler var. Askerde de bunlarla mücadele ettiklerini söyleyenler de var. Bunların hepsi FETÖ diye namaz kılana karşı duranlardır. Eşi başörtülü diye bunu tehlike gören ve bunu FETÖ'cü zannedenlerdir. FETÖ'nün devlet için oluşturduğu tehdit ve tehlike konusunda onların bulgusu ve bilgisi yok. Bu anlamda ilk değerlendirmeyi Sayın RecepTayyip Erdoğan yapmıştır. Geçmişte FETÖ'cü diye ordudan ayıkladılar, onların çöreklenmesine kapı aradılar. Şimdi konuşuyorlar. Ne yaptınız? 40 senedir Ak Parti mi var. 40 senedir hangi partiler geldi geçti. Bu konuda kendi içerisinde ayıklama yapabilen tek parti de Ak Parti'dir. 2011 yılında milletvekilleri seçimleri yapılırken bu konu dikkate alınmıştır ve partiye sızmaların önüne geçilmiştir. Birkaç kişi hariç onları da bütün kamuoyu biliyor. Onun dışında yoktur. Bazı kiriptolar çıkmış o vasfı bilinmeyerek konulan kişilerdir. 2011 seçimlerinde Ak Parti tedbir almıştır. 2014 belediye seçimlerinde bütün teşkilatlarda belediye başkan ve meclis üyelerinde kılı kırk yararcasına çalışma yaptık. İlan edilen adaylarda değişiklik yaptık. Ak Parti kendi içerisindeki bir değerlendirmeyi sadece bugün değil, 2011 milletvekilleri seçimlerinden bu yana sürekli yapmakta teşkilat yenilemekte, belediye başkan ve meclis üyeleri yenilenmesinde bunu yapmıştır ve yapmaya devam edecektir. CHP, MHP, diğer partiler FETÖ'nün operasyonlarına muhatap oldular. Hala da oluyorlar. Onlar kendi içlerinde ayıklanma yaptılar mı? CHP'nin içerisinde kaç tane FETÖ ile irtibatlı onların adına hareket eden kişi var. Bunu CHP'nin çalışması lazım. 2014 seçimlerinde CHP'nin güçlü olduğu yerlerde CHP'yi kendilerini cennete götürecek bir ibadet gibi görüp belediyeleri desteklediler mi, desteklemediler mi? Oy verdiler mi, vermediler mi? Herkes kendi işini yapması lazım. CHP kendi içini, MHP kendi içini diğerleri kendi içini ayıklasın. Sen ne yaptın, ben ne yaptım yarışına girerlerse o zaman herkes kendi dökümünü de yapar. Ak Parti bu konuda adı gibi aktır ve ak olmaya da devam edecektir. Bir şey olduğu zaman da biz gerekeni yapmaktan tereddüt etmeyiz."

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 07.10.2016 14:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol