banner200
banner222
28 Eylül 2016 Çarşamba 10:20
Adalet Bakanı Bozdağ, darbe girişiminden sonra tutuklananların sayısını açıkladı
banner188
banner213
banner230

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ NTV'de soruları yanıtlıyor. Bozdağ 15 Temmuz'dan bu yana 70 bin kişi hakkında işlem yapıldığını 32 bin civarında insanın tutuklandığını açıkladı.

Bozdağ'ın konuşmasından öne çıkan bölümler şöyle:

70 bin kişi civarında kişiyle ilgili işlem yapıldı. 32 bin civarında da tutuklama yapıldı ve süreç devam ediyor. Yeni tutuklananlar olabileceği gibi, tutuklananlardan adli kontrolle serbest bırakılanlar ya da serbest bırakılanlar olabilir. Yargılamanın nasıl yapılacağı tam olarak belli değil.

YARGILAMA İÇİN ÖZEL BİR YER KURULURMASI SÖZ KONUSU MU?

Duruşma salonu konusunda bazı yerlerde ihtiyaç var. İstanbul'da böyle bir ihtiyaç yok ama Ankara'da böyle büyük sanıklı davaların yapılacağı bir yer yok. Bu nedenle Sincan'da bu çalışma yapılıyor. Sadece bir yerde yargılanmıyorlar bütün Türkiye'de yargılamalar yapılıyor. Davaların binlerce sanıklı davalar gibi görülmesi bu işin sulandırılmasına ver gerçeğin ortaya çıkmasının engellenmesine yol açar. O nedenle bu davalar Türkiye'nin her yerinde görülecektir. Cumhuriyet Başsavcıları gerekli değerlendirmeleri yapıyorlar.

ADİL ÖKSÜZ MİT AJANI MI?

Adil Öksüz MİT ajanı falan değil. Bu bir akıl karıştırma şeyidir. FETÖ terör örgütünün Türkiye kamuoyuna sunduğu bir propagandadır. Onu söyleyen kimse FETÖ tarafından kullanılan bir zavallı. Kılıçdaroğlu'na bu bilgiyi getirene getireni araştırması gerekir. Ana muhalefet liderleri de dahil herkesin kendisine gelen bilgileri teyit etmesi lazım.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 28.09.2016 10:20
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol