banner200
banner222
10 Mart 2016 Perşembe 13:40
Adalet Bakanı: AYM şuan çırpınıyor
banner188
banner213
banner230

 

Gerekçeli kararın hukuka uygun olmadığını savunan Bozdağ, "AYM adeta yaptığı yanlışı düzeltmek için çırpınıyor" dedi.

"AYM daha mahkeme işe el atmadan delil değerlendirmesi yaptı" diyen Bozdağ, "Türkiyede hukukçu olan herkese şunu söylüyorum herkesin bu kararın karşısında mahkemeye gidip gerekçeler yanlıştır demesi lazım" ifadesini kullandı.

Bozağ'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Anayasa hükmü, basın özgürlüğü sözkonusu olduğu zaman, yargı yolunun kesilmemesi, tüketilmemesi şartını ortadan kaldırmaz. İşin aslı AYM bu kuralı çiğnemiştir. Anayasa 148/4 maddesi var. Bireysel başvuruları inceleyemez. Yargıtay gibi, kendini temyiz mahkemesi yerine koyup, ilk derece mahkemesi yerine kendini koyamaz. AYM'nin kuruluş ve yargılama usulüleri kanunun 50/1 maddesinde, yerindelik denetimi yapılamaz diyor. Şimdi kararı bir bakmak lazım. AYM, yaptığı yanlışı düzeltmek için çırpınıyor adeta.

"AYM daha mahkeme işe el atmadan
delil değerlendirmesi yaptı"

Türkiyede hukukçu olan herkese şunu söylüyorum herkesin bu kararın karşısında mahkemeye gidip gerekçeler yanlıştır demesi lazım. Daha ilk derece mahkemesi olaya el atıp delilleri değerlendirmedi. Belki beraat verecek onu bilemeyiz. Belki mahkûmiyet verecek onu da bilemeyiz.

AYM mahkeme daha el atmadan esastan karar verdi. Siz de kararı okuduğunuzda AYM'nin esas incelemesi yaptığını görürüz. AYM bal gibi delil incelemesi yapmış, görevi bu değil.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 10.03.2016 13:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol