banner200
banner235
banner225
25 Şubat 2016 Perşembe 11:40
Açlık ve yorgunluktan yere yığılan ata işkence
banner188
banner213
banner230


Merkez Seyhan İlçesi Dikili Mahallesi civarında arabaya bağlı bir atın yerde yattığı ve sahibi tarafından kırbaçlandığı haberini alan Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği'nin (KYKO) Başkanı Metin Yıldırım, Doğa Koruma ve Milli Parklar 7'nci Bölge Müdürlüğü ekipleri ile olay yerine gitti.

Görevliler, küçük sahibi tarafından itilerek ve kırbaçlanarak kaldırılmaya çalışılan atın, açlıktan ve yorgunluktan bitkin düştüğünü belirledi. Bunun üzerine Milli Parklar görevlileri hayvana eziyet edildiği gerekçesiyle ata el koydu.

Vücudunun bazı yerlerinde yaralar bulunan at, çağırılan Adana Büyükşehir Belediyesi minibüsü ile hayvan barınağına götürüldü. At, burada tedavi edilip beslenince kendine geldi.

KYKO Başkanı Metin Yıldırım, hayvanlara eziyet edenlere verilen cezaların az olduğunu belirterek, "Birçok kişi hayvanına kötü davranıyor. Bu at biz gitmeseydik ölmüştü. Buraya getirip koruma altına aldırdık. Tedavisi devam ediyor. Şimdi hayatının sonuna kadar çalışmadan rahat bir şekilde yaşayacak" dedi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 25.02.2016 11:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol