banner200
banner222
25 Ocak 2016 Pazartesi 16:40
ABD'li çift, Artvin'deki 20 bin liralık avdan elleri boş döndü
banner188
banner213
banner230Artvin'in doğasını çok sevdiklerini belirten Schindler ve Schottens, önümüzdeki yıl yine geleceklerini söyledi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nün av turizmi uygulaması kapsamında ihaleyi kazanan Antalyalı av seyahat acentesi aracılığıyla Artvin gelen Amerikalı avcılar Artvin’in dağlarında avlandı. Ortaköy çevresinde 2 bin metre yükseklikteki kayalık ve engebeli arazide 10 gün geçiren ve her gün yaklaşık 8 saat boyunca yaban keçisi arayan ABD’li avcılara, Çoruh Avcılar ve Atıcılar Kulübü Başkanı Gökhan Soydan, Av kılavuzu rehber Ahmet Aygün Şimşek ile Milli Parklar görevlisi eşlik etti. Birkaç kez yaban keçisini gören avcılardan Eric Schottens, defalarca atış yapmasına rağmen hedefi vuramadı, keçi avı için yaklaşık 20 bin dolar harcamalarına rağmen Artvin’den eli boş dönmek zorunda kaldı. Ülkesinde emlakçılık yapan ve ilk kez Türkiye’ye gelen Eric Schottens, "Arazi şartları zordu, tırmanış da zor geçti. Ancak doğa çok güzel. Ava oldukça yaklaştık ama bu kez olmadı. Seneye yine gelmeyi düşünüyoruz" dedi.

Çoruh Avcılar ve Atıcılar Kulüp Başkanı Gökhan Soydan da, Artvin’in av turizminden büyük gelir elde etmesini beklediklerini anlattı, "Ben ve ekibim ne gerekiyorsa yapıyoruz" diye konuştu.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 25.01.2016 16:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol