banner200
banner222
25 Ağustos 2016 Perşembe 11:00
ABD'den Fırat Kalkanı Operasyonu için son açıklama: Kürtler bize söz verdi
banner188
banner213
banner230

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Elizabeth Trudeau gündeme dair açıklamalarda bulundu. ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın Ankara ziyareti sırasında Kürt güçlerin Fırat'ın batısına çekilmesi durumunda, ABD'nin desteğini alamayacağını söylediğinin hatırlatması üzerine Trudeau, Kürtlerin operasyonların ardından çekileceğine dair kendilerine söz verdiklerini söyledi.

"Kürt komutanlar, IŞİD’den kurtardıkları alanları yerel halka bırakacaklarına dair söz verdiler" diyen Trudeau, "Onların bu sözlere bağlı kalmalarını bekliyoruz. IŞİD’den kurtarılan alanların kontrolü yerel halkta olmalı" ifadelerini kullandı.Elizabeth Trudeau basın toplantısında şunları söyledi:

- Başkan Yardımcısı Biden’ın ziyareti bizim Türkiye’yi sadece NATO’da önemli bir müttefik olarak gördüğümüzü değil aynı zamanda Türkiye’nin IŞİD’e karşı verilen mücadelede önemli olduğunu çok iyi ortaya koyuyor.- (Türkiye ile ilişkiler) Yeniden inşa edilmesi gereken bir ilişki olduğunu kabul etmiyorum. Bizim Türkiye ile bağımız, NATO üzerinden müttefikliğimiz zaten çok güçlü.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 25.08.2016 11:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol