banner200
banner235
banner225
26 Nisan 2016 Salı 16:40
86 yaşında bilgisayar kullanmayı öğrendi
banner188
banner213
banner230

Şehitkamil Kaymakamlığı Halk Eğitim Merkezi, yıl boyunca yapılan çalışmaları sergilemek amacıyla etkinlik düzenledi. Bir restoranda düzenlenen etkinliğe Şehitkamil Kaymakamı Ali Dursun, Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Hayri Özkeçeci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı ve Halk Eğitim Merkezi eğitmenleri katıldı.

Etkinlikte, çeşitli meslek gruplarından oluşan koro katılımcalara müzik dinletisi sundu, 20 öğrenci de defile yaptı. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Suna Sertpolat, 1 yıl boyunca yapılan çalışmaların sunumunu yapmak için böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi. Yapılan konuşmaların ardından, Halk Eğitim Merkezi’ndeki kurslara gelerek sertifika almaya hak kazananlara sertifikaları verildi. 3 ay boyunca bilgisayar eğitimi alan 86 yaşındaki Mehmet Zeki Kanbağlı, sertifikasını Şehitkimil Kaymakamı Ali Dursun’un elinden aldı. Emekli olduğunu ve boş zamanlarını değerlendirmek için bilgisayara merak sardığını anlatan Kanbağlı, "Emekliyim artan zamanımı değerlendirmek istedim. Baktım ki internet çok güzel bir derya. Yeni bilgiler edinmek istidim internete girerek. Bu nedenle bilgisayar öğrenmek istedim. Şimdi öğrendiğim bilgisayar konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum" dedi.

Sertifika töreninin ardından katılımcılar ve protokol üyeleri kursiyerlerin çalışmalarının bulunduğu serginin açılışını yaptı.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 26.04.2016 16:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol