banner200
banner222
25 Ağustos 2016 Perşembe 12:00
51 ile 51 özel engelli minibüsü
banner188
banner213
banner230

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde 51 ile gönderilen özel engelli minibüsler, sağlıktan eğitime birçok hizmetin daha hızlı yapılmasını sağlayacak. Araçları kullanacak şoförlere törenle anahtarlarını teslim eden Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü İshak Çiftçi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan’ın illerden gelen talepleri karşılama noktasında kendilerine büyük destek verdiğini ifade etti. Çitçi, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu yetkilileri, illerimizdeki erişilebilirlik çalışmalarını yürütürken çok defa ulaşımla ilgili sıkıntılar olduğunu tespit ettiler. Bakanlık olarak, asansör donanımları ile engelsiz olarak tasarlanan bu minibüslerle engellilerimizin ulaşım ihtiyacına derman olmayı, erişilebilirlik çalışmalarının daha hızlı bir şekilde yürütülmesini amaçladık. Bu araçlar sürekli bir şekilde illerimizdeki engelli vatandaşlarımıza hizmet edecek ve birçok işi kolaylaştıracak.”

Öte yandan, araçların engelsiz bir ulaşım hizmetine uygun standartlara uygun bir şekilde lift donanımlarının sağlanması süreci Türk Standartları Enstitüsü ile koordineli olarak yürütüldü. Araç şoförleri, aracın kullanımıyla ilgili eğitimden geçirildi.

 

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 25.08.2016 12:00
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol