banner200
banner235
banner225
18 Şubat 2016 Perşembe 17:20
4 ay önce ev aldığı annesine şehit olduğunu söyleyemediler
banner188
banner213
banner230Ankara'da askeri personeli taşıyan servis araçlarına dün bomba yüklü otomobille düzenlenen saldırıda şehit olan Başçavuş Eren Ördek'in İzmir Buca'da ana ocağına ateş düştü. Daha önce Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı olarak Marmaris Aksaz'da görev yapan ve yaklaşık 4 ay önce de kara birliklerinde görev verilen Ördek'in tayinin Ankara'ya çıktığı belirtildi.

Tayini çıktıktan sonra İzmir'de yaşayan ailesinin yanına, eşi Gülden Ördek, kızları Yaren Ördek (9) ve Ceren Ördek (4) ile gelen Başçavuş Eren'in kredi çekip annesi Rahime Ördek'e ev aldığı bildirildi. Kara birliklerinde görev yapacak olması nedeniyle büyük mutluluk yaşayan şehit Ördek'in yakınlarına "Artık ailemi ve çocuklarımı daha çok görebileceğim, onlara biraz daha vakit ayırabileceğim" dediği öğrenildi. Şehidin, Babası Nezir Ördek'i 6 yıl önce kanser hastalığından kaybettiği, 5 çocuklu ailenin 2'nci çocuğu olduğu kaydedildi.

EN SON EŞİNİ ARADI

Ağrılı ve Kürt olan Başçavuş Ördek'in kayınbiraderi Önder Çelikezen, eniştesinin vatanını çok sevdiğini her fırsatta vatanına hizmet etmekten gurur duyduğunu dile getirdiğini söyledi. Patlama haberini duyduktan sonra eniştesine ulaşmaya çalıştıklarını anlatan Çelikezen, "Eniştemi aradık ama açmadı telefonunu. En son ablamla konuşmuş, 'Ben işten çıktım eve geliyorum, eve bir şey lazım mı?' diye sormuş. Kısa süre sonra da patlama olmuş. Saatlerce ulaşamadık, sonra acı haberi aldık. Annesine ev almıştı, yıllarca denizde görev yaptı ailesine kavuştu ama kısa sürdü" diye konuştu. Şehidin eşinin akrabası Mehmet Tota da terörü lanetleyip, "Bu işin Türk'ü Kürt'ü yok. Bu terördür. Bizim ailemizde Kürt de var Türk de, yeter artık. 6 ayda bir evine gelir çocuklarını görür 3 gün kaldıktan sonra yeniden denize açılırdı. 12 yıl denizlerdeydi. Karada görev almaya başladıktan sonra ailesini daha çok göreceği için seviniyordu" dedi.

ANNEYE SÖYLEYEMEDİLER

Acı haberin ulaşmasının ardından şehidin kardeşleri ve amcaları Ankara'ya gitmek üzere yola çıktı. Olayla ilgili anne Rahime Ördek'e ise oğlunun şehit olduğu söylenemedi. Gözü yaşlı anneye oğlunun yaralı olduğu söylenebildi. Şehidin annesi için aldığı evin bulunduğu binaya dev Türk bayrağı asıldı. Yakınları bina dışında taziyeleri kabul etmeye başladı.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 18.02.2016 17:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol