banner200
banner222
14 Nisan 2016 Perşembe 14:00
25 STK'den daha çocukların tecavüzlerini aklayanlara destek
banner188
banner213
banner230Aralarında İnsan ve Medeniyet Hareketi, Hayrat Vakfı, Fakir Öğrencilere Yardım Derneği, Milli Türk Talebe Birliği, Sevda Derneği, Evrensel Hafızlar Derneği, Bolu İlahiyat Vakfı, Kartalkaya İzcilik Kulübü, Bolu Yıldırım Beyazıd Vakfı'nın da bulunduğu 25 sivil toplum kuruluşu, Karaman’da 10 erkek çocuğun cinsel istismara uğraması olayıyla kamuoyunun gündemine oturan Ensar Vakfı'na destek bildirisine imza attı.

Karaman'daki 10 erkek çocuğa cinsel istismar olayının ardından Ensar Vakfı'na gösterilen tepkilere karşı çıkılan bildiride şöyle denildi:

"Karaman'da yaşanan vahim bir olay sebebiyle bazı medya organlarında Ensar Vakfı'nı hedef alan haberler yapılmaktadır. Yaşandığı iddia edilen çirkin hadise bahane edilerek Ensar Vakfı'nın şahsında islami çalışma yapan kurumlar itibarsızlaştırılmak istenmektedir. Ensar Vakfı, yapmış olduğu nitelikli faaliyetlerle bu toprakların insanının gelişimine katkı sağlayan güzide bir kurumdur. Türkiye'nin dört bir yanında sunmuş olduğu vakıf hizmetleriyle öğrencilere burs ve barınma imkanı sağlarken onların akademik ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Bahsi geçen vahim hadisenin Ensar Vakfı'yla irtibatlandırılarak binlerce gönüllüsü olan büyük bir camiayı töhmet altına bırakacak haberler yapılması asla kabul edilemez."

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 14.04.2016 14:00
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol