banner200
banner222
29 Nisan 2016 Cuma 21:20
23 Nisan'da 'yas', Kut'ül Amare'de kutlama
banner188
banner213
banner230

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ve Başbakan Davutoğlu, Lütfi Kırdar Kongre Merkezin'de Kutü'l - Amare Zaferi'nin 100. Yılı gerekçesiyle düzenlenen kutlama törenine katılıyor.

Terörle mücadelede verilen şehitler nedeniyle bu yılki 23 Nisan etkinliklerinde 96’ıncı kuruluş yıldönümüne denk gelen TBMM’deki resepsiyon iptal edilmişti. Okullardaki 23 Nisan törenleri de asgari seviyeye indirilmiş, daha önce de hipodromda yapılan gösteriler de kaldırılmıştı.

23 Nisan’ı önemsemeyen AKP hükümeti, Kut’ül Amare zaferi için seferber olmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve Başbakan Davutoğlu'nun birlikte Kut’ül Amare törenine katılması dikkatlerden kaçmadı.

Erdoğan'ın konuşmalarından öne çıkanlar şöyle:

Gönül sınırlarımız Musul'la ayrılmadı. Kuşatma boyunca Kut halkı Osmanlı adına mücadele vermiştir. Üç fiten bzizim için önemli mezhepçiliktir. İslam dünyası içerisinde bizi ayırmaya çalışıyorlar. Bizim tek bir dinimiz var o da İslam'dır. DAEŞ öldürürken ne diye öldürüyor'? Allahu Ekber diye atıyor. Ölen kim? Bizim kardeşlerimiz. Bunu ne ile izah edebilirler?

İkinci fitne ırkçılıktır. Askerimizin içinde geleceğin adayları da var.  Dünyanın hiçbir yerinde askerine Mehmetçik demiyor.

Şehadet sıradan bir olay değildir. Birileri bunu speküle edebilir. Benim asker kardeşim, korucum bu aşkla bu inançla yola çıkmıştır.

Yapılan operasyonlar var

Er veye geç biz bu hainlere operasyon yaptırmayacağız. Bağdat'ın da Şam'ın da yeniden huzura kavuştuğu dünyanın sembol şehirleri haline geldiği günleri göreceğiz.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 29.04.2016 21:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol