banner200
banner222
22 Nisan 2016 Cuma 16:40
1 Mayıs açıklaması... Hükümet: Öngörülmüyor İstanbul Valisi: Tekrar değerlendireceğiz
banner188
banner213
banner230

İstanbul Valiliği'nde bugün 23 Nisan etkinliği vardı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında, Beşiktaş Kılıç Ali Paşa Ortaokulu öğrencileri İstanbul Valisi Vasip Şahin'i ziyaret etti. Öğrencileri kapıda karşılayan Vali Şahin koltuğunu kısa süreliğine 7. sınıf öğrencisi Öykü Nur Kutlu'ya teslim etti. İstanbul Valisi Vasip Şahin'in koltuğuna oturan 7. Sınıf öğrencisi, Öykü Nur Kutlu zor bir soruya ustaca cevap verdi.

13 yaşındaki Kutlu, "1 Mayıs kutlamalarıyla ilgili sendikaların Taksim talebine ne yanıt vereceksiniz" sorusuna, "Gerekli birimlerle görüşüp tekrar değerlendirmeyi düşünüyorum bu konuyu" yanıtını verdi.

Bu yanıt İstanbul Valisi Vasip Şahin'in de hoşuna gitti. Şahin Kutlu'ya dönerek, "Bu soruya önceden çalışmış mıydınız ? Güzel bir cevap oldu" dedi. Gerçekten durumun öyle olup olmadığını soran bir gazeteciye Vali Şahin, "Bilmem, bugün ben vali değilim" yanıtını verdi. Tüm İstanbul ilçelerini metro ağıyla birbirine bağlamayı düşündüğünü söyleyen küçük vali, ayrıca her ilçeye bir kütüphane yaptırma sözü verdi. İstanbul Valisi Vasip Şahin bu vaat üzerine, "İstersen şöyle diyelim, mevcut kütüphaneleri çoğaltalım, hemen hemen her ilçede bir kütüphanemiz var" dedi .Vali Şahin, öğrenci öğretmenlerle de sohbet etti.

Numan Kurtulmuş: 1 Mayıs'ta Taksim miting alanı olmayacak

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 22.04.2016 16:40
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol