banner200
banner222
25 Mart 2016 Cuma 20:23
Zonguldak'ta Ensar Vakfı'na suç duyurusu
banner188
banner213
banner230

Zonguldak'ta, CHP Zonguldak İl Kadın Kolları üyeleri, çocuk tecavüzü skandalı nedeniyle Ensar Vakfı Karaman Şubesi ve Karaman İmam Hatip Mezunları Derneği (KAİMDER) hakkında suç duyurusunda bulundu.

CHP Zonguldak İl Başkanlığı'nda konuşan Kadın Kolları Başkanı Merve Kır, Karaman'da çocukların cinsel istismara uğramasının kendilerini yürekten yaraladığını söyledi. Mevcut iktidarın planlı olarak eğitim sistemini dejenere ederken, çocukları denetimsiz Kuran kurslarında, eğitimcilikle ilgisi olmayan bir güruhun eline teslim ettiğini belirten Kır, şöyle konuştu:

"Bu yüzden üzücü olay çocuk istismarının toplumumuzda ne denli ciddi ve kapalı kalmış bir konu olduğunu bir kez daha göstermiştir. Ülkemizde sosyal devlete olan gereksinim her geçen gün artarken, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, 'Bir defa böyle bir olay yaşanması Ensar Vakfı'nın kötülenmesi için gerekçe olamaz' diyerek çocuklarımıza yaşatılan acıyı daha da derinleştirmiştir."

CHP Zonguldak İl Kadın Kolları üyeleri, ardından Zonguldak Adliyesi'ne giderek Ensar Vakfı Karaman Şubesi ve KAİMDER hakkında suç duyurusunda bulundu. ()

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 25.03.2016 20:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol