banner200
banner222
25 Nisan 2016 Pazartesi 16:23
Zonguldak'ta 9 kişiye, 'Erdoğan'a hakaret' davası
banner188
banner213
banner230

Ankara Gar Meynanı'nda geçen yıl 10 Ekim'de meydana gelen katliamdan sonra Zonguldak'ta yapılan protesto eyleminde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan aleyhine slogan attıkları iddia edilen 9 kişinin, 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' suçundan tutuksuz yargılanmalarına başlandı.

Zonguldak 5'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, sanıklardan Büro Emekçileri Sendikası Şube Başkanı Zühal Engiz, Haber- Sen eksi yöneticisi İsmail Yıldız, emekli işçi Recep Adıgözel ve Bekir Atay, Hüseyin Karadağ ve üniversite öğrencileri Zülfikar Ali Samsum ile Suna Altındaş katıldı.4 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan sanıklar savunmalarında Cumhurbaşkanı’na hakaret içeren slogan atmadıklarını, demokratik, ifade özgürlüklerini kullandıklarını söyleyerek beraat talep etti.

Hakim, sanıklara; hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmesini isteyip istemediklerini sordu. Sanıklar ise haklarında mahkumiyet hükmü kurulması durumunda hükmünün açıklanmasının geri bırakılmasını istemedi. Duruşma, diğer iki sanığın dinlenmesi ve karar verilmesi için 5 Ekim'e ertelendi.

Demokrasi Platformu üyesi yaklaşık 40 kişilik grup adliye önünde toplanarak sanıklara duruşma girişinde ve çıkışında alkışlarla destek verdi. Kalabalık, duruşmanın ardından dağıldı.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 25.04.2016 16:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol