banner200
banner222
20 Haziran 2016 Pazartesi 13:43
Zonguldak İMKB Anadolu Lisesi: Baskılara ve gericiliğe karşı...
banner188
banner213
banner230

Zonguldak İMKB Anadolu Lisesi öğrencileri yayınladıkları bildiriyle ‘Baskılara gericiliğe ve yozlaşmaya karşı karanlığa ışık oluyoruz!” dedi

Zonguldak İMKB Anadolu Lisesi öğrencilerinin bildirisi şöyle:

“Bizler Zonguldak İMKB Anadolu Lisesi öğrencileriyiz. Liselerde gericiliğin, sorgulatmayan eğitimin yozlaşmanın ve baskıların tırmandırıldığı dönemden geçiyoruz. Okulumuzda Erdoğan'ın fotoğrafları bilgisayarların masaüstüne konuyor ve cemaate yakın derneklere konferanslar verdiriliyor.

Bizler bu durumların Sadece bizim lisemizde yaşanmadığını tüm ülke genelindeki liseler de yaşandığını biliyoruz. Bunun bilinciyle gericiliğin baskıların ve yozlaşmanın panzehiri direniştir diyerek özelde Zonguldak İMKB Anadolu Lisesi öğrencilerini, genelde tüm liseleri alanlara ve mücadele etmeye çağırıyoruz.

Bizler bilimsel eğitimi savunurken onlar niteliksiz eğitimi savunuyor. Bizler parasız eğitimi savunurken onlar her geçen gün liseleri sermayeleştiriyor.

Bizler laikliği savunurken onlar şeriat diyor, kadın erkek yanyana oturamazsınız diyor.

Bizler yaşamı savunurken onlar Berkinleri katlediyor. Susmuyoruz! Korkmuyoruz! İtaat etmiyoruz! Liseler Bizimdir, bizimle özgürleşecek! Baskılara gericiliğe ve yozlaşmaya karşı sizinleyiz!

Zonguldak İMKB Anadolu Lisesi Öğrencileri

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 20.06.2016 13:43
Anahtar Kelimeler:
KadınZonguldak
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol