banner200
banner235
banner225
07 Ağustos 2016 Pazar 12:24
Yurtdışı yasağı konulan Hazinedar: Bir değil bin Murat feda
banner188
banner213
banner230

'FETÖ' soruşturması kapsamında yurtdışına çıkış yasağı konulan CHP'li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, "Hükümetimizle, samimi olarak içten bir şekilde bu temizlik operasyonunu desteklemeliyiz. Ben de operasyonu kirletmeye kalkanların hedeflerinden biri olabilirim. Bir Murat değil bin Murat feda olsun devletime" dedi.

Sputnik'te yer alan habere göre, Beşiktaş Meydanı'ndaki demokrasi nöbetinde konuşan Hazinedar, "Ben Cumhuriyet Halk Partili bir ailenin çocuğuyum. Büyük dedem ordu Müdafa-i Hukuk Cemiyeti kurucusu ve ilk başkanı benim dedem Cumhuriyet Halk Fırkası’nın kurucusu ve ilk başkanı. Ben böyle bir aileden geliyorum. Hep ülkesine, devletine, milletine değerlerine bağlı ve saygılı bir aileden, geçmişten geliyorum. Hani derler ya 7 göbek arkamıza baksalar bir tane yanlış bulamazlar" dedi.

'DEVLET KİRLETİLMİŞ, TEMİZLENMESİNE DESTEK OLMALIYIZ'

Hazinedar, "Demokrasiye, darbelere karşı demokrasiden yana bir tavır aldık. 15 Temmuz’dan itibaren Türkiye’de çok şükür ki başarısız olan darbe girişimine karşı o girişimi yapanların bütün noktalarına inlerine girilmeye çalışılıyor. Bugün devlet kirletilmiş. Bu sahnede özellikle CHP’li ve MHP’li kardeşlerime şunu söyledim: ’Niye kirletildi, nasıl kirletildi demeden önce devletin temizlenmesine destek olmalıyız. O hesap sonra' dedim. Önce devletimizle, hükümetimizle samimi olarak içten bir şekilde bu temizlik operasyonunu desteklemeliyiz. Bunun içinde elbette hatalar yapılabilir, eksikler olabilir. Ama bu temizleme operasyonu muhakkak başarıya ulaşmalı. Bu bizim için, ülkemiz için önemli. Yoksa bu AK Parti, CHP meselesi, MHP meselesi değil. Bu bir millet meselesidir, devlet meselesidir. Bu temizlik operasyonunun kirletmeye kalkanlar olabilir. Bu kirletmenin aracısı ya da hedeflerinden biri ben olabilirim. Bir Murat değil bin Murat feda olsun devletime. Orada 240 şehit kardeşimin yanında bizim bu noktada mağdur olmamızın, mağduriyetimizin hiçbir önemi yok" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 07.08.2016 12:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol