banner200
banner225
16 Nisan 2016 Cumartesi 18:43
YPS, 40 özel harekatçının enkaz altında kaldığını iddia etti
banner188
banner213
banner230

Şırnak'ta dünkü çatışmaların bilançosunu açıklayan YPS, 3 binanın patlatıldığını bu binalarda bulunan 40 JÖH ve PÖH elemanlarının enkaz altında olduğunu iddia etti.

ANF'nin haberine göre, YPS , dünkü eylem ve çatışmaların bilançosunu açıkladı. Yapılan açıklamada dün saat 11.00'da başlayan ve gece saat 21.00'a kadar aralıksız bir şekilde devam eden çatışma ve eylemlerde onlarca JÖH ve PÖH elemanının öldüğünü iddia etti. YPS dün geceden bu yana aralıklarla şiddetli bir şekilde devam eden çatışma ve eylemlerin bilançosunu şu şekilde açıkladı:

"Dün İsmetpaşa Mahallesi'nde saat 10 saat aralıksız bir şekilde devam eden çatışma ve eylemlerde düşman güçlerinin yerleştiği 3 bina eş zamanlı olarak patlayıcılarla imha edilmiştir. En az 40 Saray çetesi çöken binaların altında kalmıştır.

Enkaz altındaki JÖH/PÖH elemanlarını almaya gelen Saray çetelerine güçlerimizce 4 koldan ikinci bir darbe vurulmuştur. Burada yaşanan çatışmalarda gözle görülen 20 çete öldürülmüştür. Güçlerimiz enkaz altında kalan JÖH/PÖH'lerin cenazesinin alınmasına izin vermemektedir. Çatışmalar dört kolda halen devam etmektedir.

Aynı saatlerde Saray çeteleri cenazelerini alabilmek için güçlerimize Cumhuriyet Mahallesi'nden arkadan saldırı girişiminde bulunmuştur. Burada yaşanan şiddetli çatışmalarda da 11 çeteci öldürülmüştür.

Ayrıca 2 kepçe, 1 kobra, 1 kirpi imha edilmiştir. Her iki mahallede de Saray çetelerinin cenazeleri halen yerdedir. Güçlerimiz cenazelerin alınmasına izin vermiyor.

Düzenlenen eylem ve yaşanan çatışmalara ilişkin detaylı bilgi daha sonra Genel Koordinasyonumuz tarafından kamuoyu ile paylaşılacaktır."

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 16.04.2016 18:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol