banner200
banner222
14 Şubat 2016 Pazar 15:22
YPG Sözcüsü: Türkiye'ye karşı tek bir mermi bile sıkmadık
banner188
banner213
banner230

Efrîn Kantonu YPG Resmi Sözcüsü Firat Xelîl, Ceyş El Suwar güçlerinin Türkiye'ye saldırdığı yönündeki iddiaları yalanladı. Xelîl, Türkiye’nin Ceyş El Suwar savaşçılarının Halep'in kuzeyindeki ilerleyişinden rahatsız olduğunu ve obüslerle Halep ve Efrîn'i bombalamaya başladığını kaydetti.

Efrîn Kantonu YPG Resmi Sözcüsü Firat Xelîl, TSK’nın Ezaz'ın Maranaz ve Minih köyleri ile Efrîn'in Şêrawa ilçesine bağlı Mezreha köyüne obüs ve ağır silahlarla saldırılarını değerlendirdi.

Hawar Haber Ajansı'na (ANHA) konuşan Xelîl, Ceyş El-Suwar (Devrimciler Ordusu) savaşçılarının Ezaz ve Efrîn arasında çetelere darbeler indirerek ilerlediğini, bu ilerleyiş neticesinde Minih askeri hava alanı ve çevresindeki köylerin 11 Şubat'ta ele geçirildiğini belirtti. Xelîl, "Türk devleti Ceyş El Suwar güçlerinin bölgedeki ilerleyişinden rahatsız ve endişeli. O nedenle de Ceyş El Suwar'ın üslendiği Minix ve askeri havaalanı çevresi ile Malikiyê köyünü obüslerle bombalamaktadır" dedi.

'BİR MERMİ BİLE SIKMADIK'

YPG Resmi Sözcüsü Firat Xelîl, Türk devletinin YPG ve Ceyş El-Suwar savaşçılarının Türkiye sınır bölgesinde bulunan karakola saldırdığı yönündeki iddiaları yalanlayarak, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Böyle bir şey yok. Güçlerimiz 4 yıldır ne Efrîn üzerinden ne de Rojava'nın başka bir bölgesinden Türk devletine tek bir mermi bile sıkmamıştır."

'TÜRKİYE ÇETELERE YÖNELİK İLERLEYİŞİ ENGELLEMEK İSTİYOR'

Türk ordusunun bölgeye yönelik saldırı ve iddialarına ilişkin Firat Xelîl, şunları dedi: "Türk devleti Ceyş El-Suwar'ın çetelere karşı ilerleyişinden rahatsız olmaktadır. Ceyş El-Suwar savaşçılarının ilerleyişini durdurmak amacıyla savaşçıların bulunduğu mevziler ve sivil yerleşim yerleri bombalanmaktadır. Türk ordusunun bu bombardımanlar neticesinde bazı Ceyş El Suwar savaşçıları yaralanmıştır." (D)

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 14.02.2016 15:22
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol