banner200
banner235
banner225
13 Haziran 2016 Pazartesi 16:43
Yıldız Sarayı’ndaki TYS binası da boşaltılmak isteniyor
banner188
banner213
banner230

Mimarlar Odası’nın Yıldız Sarayı Dış Karakol Binası’ndaki çalışma odalarının polis zoruyla boşaltılmasından sonra Türkiye Yazarlar Sendikası’nın (TYS) binadaki odasının da boşaltılması istendi.

Evrensel'in haberine göre, TYS henüz ellerine bir tebligatın ulaşmadığını fakat kısa bir süre içinde tebligatın ellerine ulaşacağını ifade etti. TYS’nin yaptığı basın açıklamasında, “Görülüyor ki mimarlara uygulanan işgal ve şiddet, bugün yarın bizim de başımıza gelecektir. Boşaltma günü henüz bildirilmedi ancak boşaltmak için toplarıyla tüfekleriyle, akrepleriyle TOMA’larıyla geldiklerinde TYS Yönetim Kurulu’nun genel merkezde olacağını bilmenizi isteriz.” denildi.

Kamuoyunun, odaların ve STK’ları desteğinin önemli olduğunu belirten TYS Genel Başkanı Mustafa Köz, bu konuda gösterilecek olan dayanışma, zorbalara karşı gücümüzü artıracaktır” dedi.

Boşaltılma gerekçesinin Yıldız Sarayı da Tayyip Erdoğan’ın çalışma dairesine ya da konuk kabul sarayına dönüştürülmek istendiğini iddia eden TYS, Kültür Bakanlığı’ndan yeni yer istedi. Ancak bu isteklerine henüz cevap verilmedi.

Daha önce de TYS’nin Yıldız Sarayı Arabacılar Dairesi’ndeki Edebiyat Müze Belgeliği boşaltılmıştı. Belgeler hâlâ kolilerde bekliyor.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 13.06.2016 16:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol