banner200
banner235
banner225
10 Ekim 2016 Pazartesi 18:23
Yeşil yol projesi yeniden başladı: Fırtına İnisiyatifi üyeleri
banner188
banner213
banner230

TİMUR DANIŞ

Rize’ye bağlı Kavrun Yaylası’nda Karadeniz’in doğal güzelliklerinin tahrip edeceği için yöre insanlarının yoğun tepkisini çeken “Yeşil Yol Projesi” çalışmaları yeniden başladı. Çalışmaları engellemek isteyen 6'sı kadın 11 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. 11 kişinin yayladan indirilip jandarma karakoluna götürüldüğü bildirilirken bölgedeki insanlar için de karakol önüne gelinmesi için çağrı var.

Geçen yıl Samistal'da ve Yukarı Kavron'da durdurulan Yeşil Yol projesi bu sabah Yukarı Kavron'da çalışmaya başladı. Yayla insanlarının mevsim sonu geri dönmelerini fırsat bilerek boşalan yaylaya girildi ve çalışmalar süratle başlatıldı.

Danıştay tarafından yasaklanan yol çalışması Samistal'a doğru ilerliyor. Yöre insanları yaylaya doğru hareket etmeye başladı. Ekolojistler ve yaşam savunucularına Yukarı Kavrun'a gelmeleri için çağrı yapıldı.

Fırtına İnisiyatifi'nden 30 kadar direnişçi ekskavatörün çalışmasını durdurdu. Jandarma ile tartışma başladı, Timur Danış'ın da aralarında bulunduğu İnisiyatif üyeleri gözaltına alındı.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 10.10.2016 18:23
Anahtar Kelimeler:
Danıştay
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol