banner200
banner222
05 Eylül 2016 Pazartesi 10:23
Yeni Şafak yazarı: 15 Temmuz'un devamını Kemalist ve laik
banner188
banner213
banner230

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan, 15 Temmuz darbesinin ikinci ve üçüncü dalgalarının gelmekte olduğunu öne sürerek, “Kemalist ve laik tipler, 15 Temmuz’u var eden ruhun kaynağını oluşturan cemaatleri, tarikatleri hedef tahtasına yatırıyorlar” ifadelerini kullandı

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan, 15 Temmuz’un ikinci ve üçüncü dalgasının yaklaşmakta olduğunu öne sürerek, “darbenin artçıları”nın Kemalistler ve ülkenin laik/seküler kesimleri tarafından yapılacağını savundu. Kaplan, “Bu kez bir yandan Kemalist-laikler, öte yandan bu yeni-FETÖcü tipler cemaatlere, tarikatlere saldırmaya başlayacaklar… 15 Temmuz’un ikinci dalgası bu. Bu dalga 16 Temmuz’dan itibaren çoktan başladı bile; şimdi alabildiğine alevlendiriliyor” ifadelerini kullandı.

Kaplan, üçüncü dalgada cemaat ve tarikatlerin iki yaylım ateşi arasında kalacaklarını belirterek, “Üçüncü dalga’da, cemaatler birbirine düşürülecek, fitne-fesat alacak başını gidecek… Böyle böyle toplum, saçma sapan tartışmalarla İslâm’dan soğutulacak, laiklerin kucağına itilecek…” dedi.

Kaplan’ın Yeni Şafak’ın bugünkü (5 Eylül) nüshasında yayımlanan “Uyarıyorum: 15 Temmuz’un 2. ve 3. dalgaları geliyor…” başlıklı yazısından bazı kısımlar şöyle:

“16 Temmuz’dan itibaren bu umut ışığı birileri tarafından söndürülmeye çalışılıyor ama bunu göremiyoruz işte! 15 Temmuz gecesi, bu milletin ruh köklerinden fışkıran ruhu şahlandı. 16 Temmuz’dan itibaren bu ruh günbegün boğulmaya, yok edilmeye çalışılıyor. 15 Temmuz gecesi, tankların altına yatanlar, bu ülkenin ruh köklerinden süt emen kimsesiz, asil insanlardı.”

“16 Temmuz’dan itibaren, birileri düğmeye bastı; NATO kafalı Kemalist generalleri art arda ekranlara çıkarmaya başladı. Fırsatperest Kemalist ve laik tipler, 15 Temmuz’u var eden ruhun kaynağını oluşturan cemaatleri, tarikatleri hedef tahtasına yatırıyorlar. Görünüşte amaçları, FETÖ’yü cemaat olarak sunmak, “cemaatlerin Türkiye için ne kadar tehlikeli olduğu” algısıoluşturmak… Ama gerçekte, asıl amaçları, cemaatler, tarikatler üzerinden 15 Temmuz’da şahlanan, bizim tarih yapmamıza imkân tanıyan ruhun ana kaynağı İslâm’ı vurmak! Özür dilerim ama bunu göremeyen ya salaktır ya da asalak!”

“Buradan geleceğim nokta hayatî: 15 Temmuz süreci diye bir süreç başlatıldı. Tıpkı 28 Şubat süreci gibi, sağ gösterip sol vuruyorlar, yanı cemaatleri, tarikatleri gösterip bu ülkenin İslâmî ruh köklerini çökertmeye çalışıyorlar.”

“Kemalist generaller, NATO eğitimi almış, beyinleri NATO’da yıkanmış, geçmişlerinde solculuk-sosyalistlik sosu bulaşmış türedi ama tehlikeli tipler. Tehlikeli; çünkü amaçları FETÖ’yü bahane edip cemaatleri ve tarikatleri hedef göstererek bu toplumun bu topraklarda bin yıldır dünya tarihini yapmasını mümkün kılan medeniyet dinamiklerimizi, iddialarımızı ve ruhumuzu yok etmek.”

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 05.09.2016 10:23
Anahtar Kelimeler:
Cemaat
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol