banner200
banner222
07 Mayıs 2016 Cumartesi 13:23
Yeni Başbakan'ın açıklanacağı tarih belli oldu
banner188
banner213
banner230

Başbakan ve AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun görevi bırakma kararının ardından AKP’de 22 Mayıs’ta gerçekleştirilecek 2. Olağanüstü Kongre’de başkanlığa aday gösterilecek isim için delege mutabakatı aranacak.

BAŞKAN ADAYI KONGREDEN 3-4 GÜN ÖNCE AÇIKLANACAK
Aday gösterilecek ismin, üzerinde spekülasyon yapılmaması ve yıpratılmaması için kongreye kısa bir süre kala (son 3-4 günde) açıklanacağı belirtiliyor. Partinin Kurucu Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı seçilmesi sonrasında ilk olağanüstü kongrede Ahmet Davutoğlu, 1380 delegenin oyuyla aday gösterilmiş ve kongreye Davutoğlu, “tek aday” olarak gitmişti.

Star’da yer alan habere göre, 2. olağanüstü kongrede de yine aynı yöntem izlenecek. Davutoğlu'ndan sonraki genel başkan adayının da delegelerin mutabakatıyla aday gösterileceği belirtildi.

TEMAYÜL YERİNE BİLGİLENDİRME
Bir önceki kongrede Tayyip Erdoğan, aday gösterilecek isme karar vermeden önce milletvekillerinin temayüllerini almış ve herkese, “Başbakan ve genel başkan olarak kimi görmek istersiniz” sorusunu yöneltmişti. Ancak bu kongrede milletvekilleri arasında böylesi bir temayül yoklamasının yapılması beklenmiyor. Bu sefer temayül yerine, parti kurmaylarının, milletvekilleriyle yaşanan gelişmelerin ve bundan sonrasının nasıl olacağına ilişkin sürecin konuşulacağı “bilgilendirme” yolunu sık bir şekilde kullanacakları ifade ediliyor.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 07.05.2016 13:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol