banner200
banner222
24 Mayıs 2016 Salı 13:04
Yeni Aile Bakanı’nı tanıyalım: Tek konuşması vekil yemini!
banner188
banner213
banner230

65. Hükümet’in tek kadın bakanı Fatma Betül Sayan Kaya oldu. Sayan Kaya’nın Meclis’teki ‘etkili’ çalışmalarını TBMM’deki sayfasından bulmak mümkün.

TBMM sayfasındaki bilgilere göre, 1 Kasım seçimlerinde Meclis’e giren yeni Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya sadece bir kez konuşma yapmış, o da milletvekili yemini ederken. Sayan Kaya’nın imzası bulunan kanun teklifleri de sadece bir tane.

Yeni Bakan, AKP’li tüm milletvekilleri gibi dokunulmazlıkların kaldırılmasını öngören Anayasa değişikliği teklifine imza vermiş. TBMM sayfasına göre Sayan Kaya’nın bunlar dışında TBMM’de herhangi bir çalışması veya konuşması bulunmuyor.

Fatma Betül Sayan Kaya’nın özgeçmişi ise kısaca şöyle:
2009 yılındaki 5. Olağan Kongre ile AKP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilen Kaya, Recep Tayyip Erdoğan'la 2012 yılına kadar AKP Genel Başkan Danışmanı olarak çalıştı. Sayan Kaya New York Üniversitesi'nde Biyomedikal Mühendisliği Fakültesi'nden doktora bursu kazandı ve meme kanserinin termal görüntülenmesi üzerine çalışmalar yaptı. AKP İstanbul İl Teşkilatı'nın Sosyal Medya Yapılanmasını kurdu. 2014 Yerel Seçimleri Seçim Koordinasyon Merkezi Tanıtım Medya Sorumlusu ve 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan İstanbul seçim ofisi Tanıtım Medya Sorumlusu olarak görev yaptı. Evli, 1 çocuk annesi. Çok iyi düzeyde İngilizce ve Almanca biliyor.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 24.05.2016 13:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol