banner200
banner225
29 Temmuz 2016 Cuma 12:24
Yarbay Ali Tatar’a İade-i İtibar
banner188
banner213
banner230

BirGün /ANKARA

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Ergenekon ve Balyoz davalarının sembol isimlerinden Yarbay Ali Tatar’ın adının, doğup büyüdüğü ve gençliğini geçirdiği Ankara’nın Keçiören İlçesi’nde ikamet etmiş Yarbay Ali Tatar’ın adının yine Keçiören’de bulunan “Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı Gümüşdere Kışlası”na verilmesi ile ilgili, TBMM Başkanlığı’na kanun teklifi verdi.

Emir, “Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı Gümüşdere Kışlası’nın adı, Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı Yarbay Ali Tatar Kışlası olsun” dedi. Emir, kanu​n teklifinin gerekçesinde şunlara değindi:
“Deniz Yarbay Ali Tatar, Ergenekon davası kapsamında 2009 yılında tutuklanmış, 11 gün tutuklu kaldıktan sonra salıverilmiş fakat 3 gün sonra tekrar tutuklama kararı çıkarılınca, kendi ifadesiyle “o deliğe tekrar dönmektense mezara girmeyi tercih ederim” diyerek canına kıymıştır. 2016 yılında Yargıtay, haksızlığa uğradığı için hayatına son veren Yarbay Ali Tatar’ın da yargılandığı Ergenekon Davası’nı usulen ve esastan bozmuştur. Bugün yaşananlar göstermektedir ki Fetullahçı Terör Örgütü ajanlarının, siyasi iktidarın onayıyla devlette kilit yerlere getirilmesiyle Balyoz ve Ergenekon adı altında kumpaslar hazırlanmış; şerefiyle görevini yapan asker, bürokrat ve basın emekçileri haksız yere tutuklanmış ve bundan sonraki süreçte Yarbay Ali Tatar gibi daha burada sayamadığımız birçok elim olay yaşanmıştır.”

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 29.07.2016 12:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol