banner200
banner235
banner225
31 Mart 2016 Perşembe 09:23
Yandaş yazar Abdulkadir Selvi'den 'veda' yazısı
banner188
banner213
banner230

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak ile yandaş yazar Abdülkadir Selvi'nin yolları ayrıldı. Selvi bugün bir veda yazısı yayımladı.

Yeni Şafak yazarı Abdülkadir Selvi, gazete ile yollarını ayırdı. Bugün veda yazısı yazan Selvi, mesleğine devam edeceğinin de sinyalini verdi.

"Artık demir alma vakti geldi limandan" cümlesiyle bugünkü yazısına başlayan Selvi, "2001 yılı Haziran ayından bu yana çalıştığım Yeni Şafak'tan veda zamanı" diye yazdı.

Selvi'nin yazısından bir bölüm:

"Meslek hayatımda artık yeni bir duraktayım. Meslek hayatımda her zaman bir gün veda edebileceğim düşüncesiyle çalıştım. Çok riskli haberlere ve yazılara imza atarken kafamın bir köşesinde veda mektubum hep hazır durdu. Albayrak ailesine ve yiğit bir insan olan gazetemizin sahibi Ahmet Albayrak'a desteğinden dolayı teşekkür ediyorum. Son 1 yıl içerisinde belki birkaç kez bu kararı vermem gerekiyordu. Kimi zaman acıyı bal eyledik. Sıkıntılara davamız dedik. Göğüs gerdik. Vefaya ve istişareye önem verdim. Onun gereğini yerine getirdiğim için bu süre uzadı. Ama önemli olan dostları kırmadan ayrılabilmekti. Onu başarmaya özen gösterdim. Bu süreçte Ankara'da ve İstanbul'da birlikte çalıştığım, mesai arkadaşlarımdan, aynı zamanda okuyucuları olduğum Yeni Şafak yazarlarından haklarını helal etmelerini istiyorum. Ceketimi alıp gidiyorum. Bir de kalemimi aldım yanıma. Benim başka bir mesleğim yok. Gazetecilik yapacağım."

Selvi, 10 gün önceki yazısında patlayan bombalara işaret ederek, "Birkaç yerde daha patlarsa korkarım ki vatandaşlar bu işler böyle gitmiyor demeye başlar" demişti.

Selvi, yazısına Sezai Karakoç dizeleriyle bitirdi:

Ne desem boş. Duygularımı benden daha iyi ifade eden Sezai Karakoç üstada sığınıyorum.

“Sakın kader deme kaderin üstünde bir kader vardır

Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır

Gün batsa ne olur geceyi onaran bir mimar vardır

Yanmışsam külümden yapılan bir hisar vardır

Yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer vardır"

Allaha emanet olun.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 31.03.2016 09:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol