banner200
banner222
26 Ocak 2016 Salı 19:42
Yandaş Eğitim-Bir-Sen: Havuz ve faiz problemi yerine zekat ve
banner188
banner213
banner230

Yandaş Memur-Sen’in Manisa il temsilciliği görevini de yürüten Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mehmet Emin Sofuoğlu, ‘eğitimin Türkiye’de yıllarca ideolojik bir aygıt olarak kullanıldığını’ iddia ederek, “Ders programları ve müfredat, yeniden düzenlenmeli. Ders kitaplarında bazı subliminal mesajlar var” ifadelerini kullandı.

‘ROL MODELLER DEĞİŞMELİ’
Eğitim sisteminin ‘ruh ve felsefe olarak milli dokuya uygun olması gerektiğini‘ ileri süren Sofuoğlu, “Çocuklarımıza faiz ve havuz problemleri soruyoruz. Fakat zekat problemleri, fitre problemleri çözdürmüyoruz. Artık eskiyi tekrarlama değil, yeniyi üretme gibi bir ihtiyaç var. Rol modeller değişmeli. Kendi kültürümüzün ve toprağımızın değerleri örneklenmeli ve öğütlenmelidir” dedi.

‘ÖNCÜLER ÖRGÜTLÜ ÖĞRETMENLER OLACAK’
Milli Eğitim’in bu dönem en fazla beklentinin yoğunlaştığı bakanlık olduğunu da vurgulayan Sofuoğlu, “Modern dünyanın pozitivist bakışı, insanlığı kan ve gözyaşına mahkum etmiştir. Eğer bir değişim ve dönüşüm olacaksa, bu, öğretmenlerle gerçekleşecektir. Mevcut dünya düzeni, iki asırdır dünyaya huzur getirmedi. Toplumsal değişim ve dönüşümün öncüleri, örgütlü öğretmenler olacaktır” ifadelerini kullandı.

‘Hükümetin sendikası‘ olarak bilinen Eğitim-Bir-Sen’in daha önce de karma eğitimin kaldırılmasını, ‘din temelli ahlak ilkeleri’ni esas alacak zorunlu ‘ahlak’ dersini talep etmişti.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 26.01.2016 19:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol