banner200
banner235
banner225
05 Ağustos 2016 Cuma 13:23
WSJ: Türkiye ısrar ettikçe ABD, Gülen'i vermekten uzaklaşıyor
banner188
banner213
banner230

ABD'de yayınlanan ekonomi ve politika gazetesi Wall Street Journal, Türkiye'nin Fethullah Gülen'in iadesini ısrarla talep etmesinin ABD'li yetkililerin bu konudaki şüphelerini daha da artırdığını yazdı.

Devlin Barrett ve Adam Entous imzalı haberde, Fethullah Gülen'in iadesini değerlendiren ABD'li yetkili mercilere yakın insanların yorumlarına yer verildi. Buna göre Türkiye'nin ısrarla iadesini talep ettiği Fethullah Gülen hakkında başbakan ve Cumhurbaşkanı da başta olmak üzere sürekli aşağılayıcı ifadeler kullanılmasının ABD'li yetkilileri şüphelendirdiğinden bahsedildi. Haberde her gün gelen bu yorumların iade edilmesi halinde Gülen'in ne kadar adil bir yargılama sürecinden geçeceğine dair yetkilierin kafasında soru işareti yarattığından söz edildi.

'ABD, DELİL KONUSUNDA TATMİN OLMUYOR'

Gazete ABD hükümeti ve Türk hükümetinden yetkilierin Gülen'in iadesi konusunda ortak bir çalışma içinde olmasına rağmen ABD'nin Türkiye'nin yolladığı delilleri yeterli bulmadığı da yapılan yorumlar arasında. Bu nedenle Gülen'in iade sürecinin aylarca sürebileceğinden bahsediliyor. Gazeteye göre, Türkiye'de muhalif unsurlara hükümetin katı yaklaşımı nedeniyle 75 yaşındaki Gülen'in iadesi halinde maruz kalacağı yaklaşım konusunda ABD'li yetkililer'in kafaları karışık durumda

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 05.08.2016 13:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol