banner200
banner222
26 Ağustos 2016 Cuma 14:43
Whatsapp’ta reklam dönemi başlıyor
banner188
banner213
banner230

Facebook tarafından satın alınan ve her geçen gün yeniliklere açık olan Whatsapp uygulaması reklam piyasasına yenik düşerek yeni bir reklam modeline geçiş yapmaya hazırlanıyor.

Dünyada en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp kısa zaman sonra reklam almaya başlayacak.Yani Whatsapp kullanıcılarının kısa zaman sonra canları reklamlardan dolayı sıkılabilir belkide birçok kullanıcı uygulama değiştirmeyede karar verebilir. Kuruluşundan bu yana reklam almayan Whatsapp kullanıcıları tarafından bu konuda tam not aldığını biliyoruz ama Whatsapp uygulamasıda bu reklam politikasına yenik düşerek yakın zamanda uygulama içinde reklamlar yayınlamaya başlayacak. Facebook’un satın alma olayından sonra böyle bir hamle bekleniyordu.

Whatsapp,reklam çalışması için kullanıcılarına otomatik olarak mesaklar gönderecek. Reklam içerikli mesajlar için ise şimdiden firmalar ve reklam ajansları ile görüşmeye başladı. Resmi olarak bir açıklama yada tarih vermesede bu reklam çalışması için ilk olarak Amerika Birleşik Devletlerinde test edileceği söyleniyor. Daha sonra ise bölgesel olarak çalışmalar başlayacaktır.

Bakalım Whatsapp için reklam çalışmaları nasıl gidecek ve kullanıcıların tepkileri neler olacak ilerleyen günlerde göreceğiniz

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 26.08.2016 14:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol