banner200
banner222
28 Nisan 2016 Perşembe 12:23
VIDEO- Öğrenciler ÖGB'yi böyle trolledi
banner188
banner213
banner230

Kocaeli Üniversitesi’nde afiş ve eylem yasaklarıyla, stantlara yapılan ÖGB ve polis saldırılarına karşı sahte eylem çağrısı yaparak ÖGB’yi “trolleyen” üniversiteliler, barikat kuran güvenliklerin önünde kahkaha atarak 1 Mayıs çağrısı yaptı.

Sendika.org'da yer alan habere göre, Öğrenci Kolektifleri hem yaklaşan 1 Mayıs’a çağrı yapmak hem de her yıl açılan stantların ÖGB ve polis eşliğinde kaldırılmasına tepki göstermek için üniversite içine sahte eylem afişleri astı. Asılan afişlere, “AKP’den hesabı gençlik soracak. 26 Nisan Salı rektörlük önünde buluşuyoruz’ yazıldı.

26 Nisan günü ÖGB ve polisler rektörlük önünde barikat kurup beklerken, üniversiteliler de kol kola rektörlüğe yürüdü. Barikata doğru ilerleyen üniversiteliler, ÖGB uyarı yaptığı sırada barikat önünde kahkaha atarak geri döndü.

Üniversiteliler ÖGB barikatının önüne, “Oltaya gelme, 1 Mayıs’a gel” yazılı afiş bıraktı. Öğrenci Kolektifleri yaptığı açıklamada, “Bu güvenliği ilk trolleyişimiz değil. Bu eylemi izin verilemeyen afişler nedeniyle gerçekleştirdik. Ayrıca bu eylem aracılığıyla tüm üniversitelileri 1 Mayıs’a davet ediyoruz” dedi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 28.04.2016 12:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol