banner200
banner235
25 Temmuz 2016 Pazartesi 16:24
Vergi borçlarına yeniden yapılandırma imkanı
banner188
banner213
banner230

Maliye Bakanı Naci Ağbal, darbe girişiminin ardından alınan önlemlerle ilgili NTV canlı yayınında açıklamalarda bulundu.

Vergi borçları için alınan önemli bir kararı açıklayan Ağbal, "Geçen ay itibariyle ödenmemiş olan vergi borçlarına yeniden yapılandırma getiriyoruz" dedi.

Naci Ağbal, şöyle konuştu:

"Vatandaşımız şu anki borçlarını en uygun koşullarla ödeyebilsin istiyoruz. 18 aya kadar taksit getiriyoruz. Peşin ödemeye de yeniden yapılandırma getiriyoruz.


Büyük bir teşvik getiriyoruz. Örneğin, 100 lira vergi borcu, 70 lira da gecikme zammı var. Bu 70 liralık faiz kısmını gecikme zammı değil de, 40 liraya düşürüyoruz."

Düzenlemenin geçmişe dönük tüm alacaklıları kapsayacağını dile getiren Maliye Bakanı Ağbal, "Bizde kayıtlı 90 milyarlık yeniden yapılandırılacak tutar var. SGK primleri olarak da 72 milyarlık tuar var. Kabaca 160 milyalık tutarı yeniden yapılandırmış olacağız" dedi.

Ağbal, yapılacak yeni düzenlemeleri şu sözlerle anlattı:

"İhtilaflı vergi ve prim alacaklarına da yeniden yapılandırma getiriyoruz.

Şu anda devam eden vergi incelemelerine de yeniden yapılandırma getiriyoruz.

Son 5 yıla ilişkin matrah artırma düzenlemesi yapıyoruz. Kasalı ortaklardan alacaklara da düzeltme getiriyoruz. Stok düzeltme hesabı getiriyoruz.

Varlık barışında kapsam genişledi. Yurtiçi varlıklar da dahil edilecek."

Kaynak: Birgun.net
Son Güncelleme: 25.07.2016 16:24
Anahtar Kelimeler:
VergiFaizLira
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol