banner200
banner222
12 Nisan 2016 Salı 16:43
Veli Der’den laik ve bilimsel eğitim için 4+4+4 protestosu
banner188
banner213
banner230

SERBAY MANSUROĞLU

Fotoğraflar: Recep Yılmaz

Kamuoyunda 4+4+4 düzenlemesi olarak bilinen ve kademeli eğitimi getiren yasal düzenlemenin dördüncü yıldönümünde Veli Der üyeleri çeşitli kentlerde protestolar düzenledi. İstanbul’da düzenlenen protestonun adresi Sultanahmet’te bulunan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü oldu. Veli Der üyeleri Sultanahmet tramvay durağının önünde toplanıp ‘Gerici ırkçı eğitime hayır, 4+4+4 düzenlemesi geri çekilsin, Ensar vakfı kapatılsın’ sloganlarıyla İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü önüne yürüdü.

Burada açıklama yapan veli Derya Şen, “Çocuklarımızın hayallerini çalmanıza izin vermeyeceğiz” dedi. Veli Şen, “4+4+4 eğitim yasası yaşama geçtiğinden bu yana hükümet ve milli eğitim bakanlığı tarafından, eşit, parasız, nitelikli, laik, bilimsel eğitim tamamen ortadan kaldırıldı. Yıllardır yasaya dair itirazlarımızı duyurmak için onlarca, yüzlerce eylem örgütledik. On binlerce yüz binlerce imza topladık. Yetkililerle defalarca görüşmeler yaptık. Sesimizi duyurmak için çok çabaladık. Gören gözler kör, duyan kulaklar sağır oldu. Çocuklarımızın geleceğini çaldılar” diye konuştu.

Derya Şen şu ifadeleri kullandı: Artık yeter diyoruz. Çocuklarımız sahipsiz değildir, diyoruz. Bu memlekette eşit, parasız, laik, bilimsel eğitim talebi olan çocukların, gençlerin sesine ses olacağız diyoruz. Çocuklarına, geleceklerine sahip çıkan herkesi 4+4+4’e karşı hep birlikte bir umudu inşa etmeye çağırıyoruz.”

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 12.04.2016 16:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol