banner200
banner222
12 Ağustos 2016 Cuma 16:23
Üniversitelilerden dayanışma ağı: Dirsek Teması
banner188
banner213
banner230

2016 ÖSYM, LYS yerleştirme sonuçları açıklanmasının ardından üniversiteli öğrenciler kampüslere gelecek olan arkadaşları için dirsektemasi.com isimli bir dayanışma ağı oluşturdu.

Yeni üniversitelilerin sorunları karşısında yardımlaşmayı, dayanışmayı, yeni bir şehre uyumu ve şehri tanımayı, dayatılan değil yaşanacak bir üniversite hayatının örülmesinin önünü açma amacı güden Dirsektemasi.com’un yaptığı ve yaygınlaştırdığı açıklama ise şöyle:

”Mevzubahis dayanışmaysa her koyun kendi bacağından asılırcılara inat varız diyoruz!

Velhasıl biz istiyoruz ki üniversite kazanma heyecanının yerini bilmediğin bir şehirde kaybolmak ve yalnızlaşmak almasın. Elbet birimizin eksiği bir diğerimizde var. Bu yüzden dirseklerimizin birbirine temasını istiyoruz. Seninle birlikte gezmek, sorunların üstesinden gelmek ve gülüşmek yani dayanışmak istiyoruz.

Biz kim miyiz?

Biz senin de yaşama potansiyelin olan sorunlarla daha öncesinden yüzleşmiş ve birbirini bulmuş gençleriz. Birlikte okula en yakın olan ve güzel müziklerin çaldığı kafeleri bulan, okulun istediği bitmez tükenmez evrakları dolduran, notlarını, kitaplarını ve ev eşyalarını paylaşan gençleriz.

Şimdi istiyoruz ki, bizlerin yaşadığı sıkıntıları kimseler çekmesin.

Haydi! Dirseklerimiz temas etsin!”

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 12.08.2016 16:23
Anahtar Kelimeler:
ÜniversiteÖSYMLys
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol