banner200
banner235
banner225
15 Haziran 2016 Çarşamba 18:43
Üniversite hocalarından liseli öğrencilere destek açıklaması
banner188
banner213
banner230

İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyeleri Derneği (İTÜ-DER) liselilerin eğitimde gericileşmeye karşı başlattıkları protestoya yaptıkları yazılı açıklamayla destek verdi.

“Üniversitelerin sessiz kaldığı bir ortamda laik ve çağdaş eğitime sahip çıkan, ülkemizin aydınlık geleceğinin teminatı liseli gençlerimizin sözlerine değer veriyoruz ve dikkate alıyoruz” diyen üniversite hocaları, İleri'de yer alan habere göre liselilere desteğini şu ifadelerle dile getirdiler:

“Üniversitelerin sessiz kaldığı bir ortamda laik ve çağdaş eğitime sahip çıkan, ülkemizin aydınlık geleceğinin teminatı liseli gençlerimizin sözlerine değer veriyoruz ve dikkate alıyoruz. Eğitime yön veren tüm karar vericileri de aynısını yapmaya çağırıyoruz.

Fikirlerini cesurca ifade eden öğrencileri şu ya da bu şekilde yaftalamak yerine eğitimin niteliğine odaklanmak gerektiği açıktır. İlköğretim ve lise eğitiminin niteliği yükseköğretimin kalitesinin de güvencesidir. Çağdaş ve laik eğitim, tüm TC vatandaşlarının uzlaştığı, politik tercihlerden bağımsız bir alan olarak ele alınmalıdır.

Çağdaş ve laik eğitim hedefinden uzaklaşılmasına neden olan her adımın karşısında liseli gençlerimizin yanındayız.

İTÜ-DER Yönetim Kurulu”

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 15.06.2016 18:43
Anahtar Kelimeler:
EğitimİstanbulÜniversite
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol