banner200
banner222
15 Şubat 2016 Pazartesi 16:02
Turizmi kurtarmak için akla zarar öneri: Yurt dışına çıkışlar
banner188
banner213
banner230

Bölgede devam eden sokağa çıkma yasakları, operasyonlar, çatışmalar ve ülke genelinde patlayan canlı bombaların da etkisiyle bu yıl Türkiye’ye gelecek yabancı turist yarı yarıya düştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçen hafta yerli turiste “Tatile yurtdışına gitmeyin” çağrısı yapmıştı.

Posta'da yer alan haberde Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkan Yardımcısı Cemil Uğurlu da bu çağrı üzerine İran ve Rusya’yı örnek gösterip hükümete şu garip öneriyi sundu:

"Tatilcinin iç pazara yönlendirilmesi için bir takım yasaklar, vergi yükleri konulmalı. Yoksa tatilci kimseyi dinlemez alır bavulunu yurt dışına gider. Rusya bunu yapıyor. Hatta İran'da bile var. Vize zorluğu ve yurtdışına çıkış harçlarının artırılması tatilciyi otomatikman iç pazara çevirir. Yaptırım olmadan, tedbir almadan bu iş olmaz. Biz bu tür tedbirleri acilen bekliyoruz" dedi.

"Yasak yerine indirim gelsin"
Bu öneriye Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Başaran Ulusoy “Turizmde zorlama olmaz” dedi. Yurtdışı tur şirketi Prontotour’un sahibi Ali Onaran ise “Açıklama talihsiz. Zorlama yerine oteller yerli turiste indirim yapsınlar” diye konuştu.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 15.02.2016 16:02
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol