banner200
banner222
23 Mart 2016 Çarşamba 17:03
TÜBİTAK yarışmasında 'Kansere Karşı Dua' projesi
banner188
banner213
banner230

TÜBİTAK tarafından ortaöğretim öğrencileri arasında düzenlenen “Araştırma Projeleri Yarışması”nda kendi bölgelerinde yarışacak projeler belirlendi. Bölge elemeleri anlamına da gelen bölge sergisine davet edilen projeler arasında yer alan “Kanser Hastalığını Yenmede Dini İnancın, Duanın ve Olumlu Düşünmenin Etkisi Üzerine Bir Araştırma” başlıklı çalışma dikkat çekti.

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı’nın bu yıl 47’ncisini düzenlediği “Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması”nda büyük finale yaklaşıldı. Ön elemeyi geçerek kendi bölgelerinde yarışmaya hak kazanan öğrencilerin ve projelerin listesi TÜBİTAK’ın resmi internet sitesinde yayınlandı.

O projeler arasında en dikkat çeken ise Giresun Şebinkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin hazırladığı “Kanser Hastalığını Yenmede Dini İnancın, Duanın ve Olumlu Düşünmenin Etkisi Üzerine Bir Araştırma” başlıklı çalışma.

Psikoloji dalında yarışmaya dahil olan proje, Karadeniz Bölgesi illerinden gelen 100 çalışmayla birlikte bölge sergisinde yarışacak. Öğrenciler bu aşamayı geçerlerse, büyük final için ter dökecekler. (CNN Türk)

Kaynak: Birgun.net
Son Güncelleme: 23.03.2016 17:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol