banner200
banner235
banner225
01 Haziran 2016 Çarşamba 21:23
Trump’dan Amerikan basınına ağır eleştiri
banner188
banner213
banner230

ABD'deki başkanlık yarışında Cumhuriyetçi delegelerden yeterli oy alarak adaylığı garantileyen Donald Trump basın mensuplarına yönelik sert tepkisiyle dikkati çekti.

Deutsche Welle Türkçe'nin haberine göre Trump, salı günü New York'ta düzenlediği basın toplantısında görev süresi dolan askerler için düzenlediği gecede kimin ne kadar bağış topladığını açıklamayı hedefliyordu. Ancak gazetecilerin soruları üzerine sinirlenen Trump, sert eleştirilerde bulundu. Gazetecileri “sahtekarlıkla” suçlayan Trump, “siyasete ilişkin haberler yapan basın mensuplarının, tanıdığı en sahtekar insanlar olduğunu” söyledi.

Trump görev süresi dolan askerler için ocak ayında bir bağış kampanyası başlattı. Düzenlenen etkinlik sonrasında 6 milyon dolar bağış toplandığı belirtildi. Trump'ın da 1 milyon dolar bağışta bulunduğu kaydedildi. Ancak daha sonra bu miktarın 5,6 milyon dolar olduğu ortaya çıktı. Amerikan basınında, toplanan bağışın bir bölümünün ilgili kişilere ulaştırılmadığına ilişkin haberler çıkmasının ardından gereken ödemeler yapıldı.

Basın toplantısında bazı gazetecileri ismen eleştiren Trump insanlara çek gönderdiğini, “Trump iyi iş yaptı” şeklinde haberler yerine “Bu parayı kim aldı?” sorusuna odaklanan haberlerin çıkmasına tepki gösterdi. Trump, “Yaptığım iyi bir iş kamuoyunda hiç bu kadar kötü gösterilmemişti” dedi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 01.06.2016 21:23
Anahtar Kelimeler:
ABDDolarOyBaşkanlık
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol