banner200
banner235
banner225
06 Haziran 2016 Pazartesi 10:42
Trump: Müslüman bir yargıç da bana karşı önyargılı olurdu
banner188
banner213
banner230

Cumhuriyetçi Parti’den başkan adaylığını garantileyen iş adamı Donald Trump, Trump Üniversitesi ile ilgili yürüyen davaya bakan Meksika kökenli yargıç Gonzalo Curiel’in, "Meksika sınırına duvar örelim" önerisinden dolayı kendisine karşı önyargılı olduğunu iddia etmişti.

ABD kamuoyunda yoğun tartışmalara neden olan ‘yargıcın taraflı olabileceği’ savunmasının arkasında duran Trump, bugün CBS kanalına verdiği mülakatta ise bu iddialarına yenilerini ekledi.

Diğer etnik köken ve dinlere mensup bir yargıcın da ‘önyargılı’ olabileceğini söyleyen Trump, "Eğer davanıza bakan Müslüman bir yargıç olsaydı onun da size adil davranamayacağı hissine kapılır mıydınız?" şeklindeki bir soruya, "Bu mümkün olurdu, kesinlikle" diye cevap verdi.

Trump Üniversitesi'ne kayıt yaptıran binlerce öğrenciyi 2013 yılında 40 milyon dolar ‘dolandırdığı’ suçlamasıyla Trump hakkında kamu davası açılmıştı. Davaya Indiana doğumlu Meksika kökenli yargıç Curiel'in bakıyor olmasını eleştiren Trump, özellikle "Meksika sınırına duvar örülmesi" önerisi sebebiyle söz konusu yargıcın kendisine karşı ‘önyargılı’ davrandığını iddia etmişti.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 06.06.2016 10:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol