banner200
banner235
banner225
11 Haziran 2016 Cumartesi 17:43
TRT çalışanlarının sosyal medya hesapları takip mi ediliyor?
banner188
banner213
banner230

TRT Belgesel kanalında Komşu Ülke Ortadoğu programını hazırlayıp sunan Elif Ural’ın Twitter’dan Eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nun sözlerini eleştirerek “Pardon, kaç kere olması gerekiyordu sayın bakan?” yazması üzerine işine son verilmesi Meclis gündemine taşındı.

Konuyu TBMM gündemine taşıyan CHP’li Yarkadaş, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’a “Çocuk tecavüzünü eleştirmek suç mudur?” sorusunu yöneltti.

Yarkadaş, önergesinde; “Gazeteci Elif Ural’ın çocuklara tecavüz olayını eleştirmesi işine son verme gerekçesi midir? Bu karar kim ya da kimler tarafından alınmıştır? TRT’de çalışanların sosyal medya hesaplarını takip amacıyla özel bir birim mi oluşturmuştur?” sorularını da yönelttti.

TRT Belgesel kanalında Komşu Ülke Ortadoğu programını hazırlayıp sunan Elif Ural, Karaman’daki çocuklara tecavüz vakasıyla ilgili olarak dönemin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nun “Buna bir kere rastlanmış olması, hizmetleriyle ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz” demesi üzerine Twitter’dan eleştirel mesajlar yazdı. Gazeteci Elif Ural’da Twitter hesabından, “Pardon, kaç kere olması gerekiyordu sayın bakan?” yazınca TRT yönetimi durumdan vazife çıkarıp Elif Ural’ın işine son verdi. Bu twitler üzerine, TRT yönetimi tarafından Ural’ın işine son verildiği gibi eski bölümlerden görüntülerinin sildirilmesi için talimat gönderdi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 11.06.2016 17:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol