banner200
banner235
banner225
06 Haziran 2016 Pazartesi 12:23
Trafik krizine kadınlardan müdahale
banner188
banner213
banner230

Üsküdar-Boğaziçi Köprüsü bağlantı yolunda bu sabah sıraya girmek yerine, soldan akan trafikte sağa direksiyon kırarak öne geçmeye çalışan sürücülere, arabalarından inen iki kadın engel oldu. Sırada bekleyen sürücüler, kornalarla kadınlara destek verdi.

Önce ‘trafiğin olmadığı yöne gidiyor’ gibi yaparak araç kuyruğuna girmeyen sürücüler, bir anda soldan sağa direksiyon kırarak, en öne geçiyor. “Kafadan girme” diye tabir edilen bu yöntemle sürücüler, hem soldan akan trafiğin yavaşlamasına neden oluyor, hem de sırada bekleyen onlarca kişinin hakkını almış oluyor. Bu tür sürücülere, diğer sürücülerin tepkisi korna çalmaktan ileri gidemiyor.

Üsküdar-Köprü bağlantı yolunda neredeyse her gün yaşanan yönteme, bu sabah iki kadın tepki verdi. Birçok sürücünün öne geçmeye çalışmasından dolayı trafik, tamamen kilitlendi. Sürücüler korna çalarak tepki gösterse de engel olamadı. Yaşananlara dayanamayan bir kadın aracından inerek sürücülerin önünü kesti. Arabanın önünde bekleyerek öne geçmesine izin vermedi. "Kafa yapmaya" çalışan sürücüler artınca kadının yardımına başka bir kadın koştu. Geçmeye çalışan sürücülere tepki gösteren kadınlar, “Geçemezsin, enayi miyiz biz saatlerdir bekliyoruz.” dedi. Yaklaşık 15 dakika bekleyen kadınlar, ayrılınca sürücüler aynı şekilde öne geçmeye devam etti.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 06.06.2016 12:23
Anahtar Kelimeler:
KadınAraçSabahüsküdar
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol