banner200
banner222
03 Mayıs 2016 Salı 10:43
TOMA'nın ezerek öldürdüğü yurttaşın kardeşi: Polis 'gösteri
banner188
banner213
banner230

Beyoğlu Tarlabaşı Bulvarı’nda 1 Mayıs günü karşıdan karşıya geçmek isterken TOMA’nın çarpması sonucu yaşamını yitiren 57 yaşındaki Nail Mavuş'un kardeşi Necati Mavuş polisin “Gösteri sırasında aracın çarptığı” yönünde tutanak tutmak istediğini söyledi.

Mavuş, “Savcı polisi uyarmasa belki de bu şekilde tutanak tutularak polis kurtarılacaktı. Ağabeyime çarpan polisten şikâyetçiyiz” dedi.

Cumhuriyet’e konuşan Mavuş’un kardeşi Necati Mavuş abisinin ölüm haberini 1 Mayıs sabahı saat 09.30 sıralarında aldığını belirterek, “Abimin Arif ismindeki arkadaşı arayarak hemen hastaneye gelmemi söyledi. Çay içtikten sonra evini gitmek isterken TOMA çarparak altına almış. Zaten evi de hemen olay yerinden 100 metre uzaktaydı. Pisi pisine bir ölüm oldu” dedi.

Ağabeyinin 1 Mayıs ile hiçbir ilgisi olmamasına karşı tutanağı tutan polisin, “Gösteri sırasında TOMA aracının çarptığı Nail Mavuş’a vurduğuna dair” diye başlık attığını söyleyen Necati Mavuş, “Gösteri alanı ile ağabeyimin vurulduğu yer arasında çok fazla mesafe var. Ayrıca orada sadece benim ağabeyim varmış ve başka kimse yokmuş. Bu olay tamamen polisin hatası. Yolu boş görüp birden dönüş yapınca ağabeyim son anda görmüş ve aracı zapt edemediği için altına almış.

Ben başlığa itiraz edince savcı, polise ‘Niye o başlığı yazdın’ diye sordu. Polis de ‘Başlık öyle olsun diye yazdım’ deyince savcı azarlayarak başlığı sildirdi. Belki de o tutanakla polisi kurtaracaklardı” diye konuştu.

Olayın ardından emniyet amiri ve ilçe emniyet müdürünün yanlarına geldiğini ve taziyede bulunduğunu anlatan Necati Mavuş, mahkeme sürecinin devam edeceğini bütün hukuki haklarını da sonuna kadar arayacaklarını söyledi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 03.05.2016 10:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol