banner200
banner222
15 Ağustos 2016 Pazartesi 17:43
TİB resmen kapatıldı
banner188
banner213
banner230

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, bugün gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu sonrası yeni Kanun Hükmünde Kararnameleri açıkladı.

Kurtulmuş'un açıkladığı yeni kararlar arasında, TİB'in kapatılması, 15 Temmuz'da hayatını kaybedenlerin SGK borçları silinmesi ve FETÖ ile ilişkili şirketlerin borçları Maliye Bakanlığı'na devredilmesi yer alıyor.

ÇALIŞMALAR HIZLANDIRILMIŞTI

Darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından da açıklanan TİB'in kapatılması"na ilişkin KHK hazırlığı başlatıldı.

Hazırlığı yapılan KHK'ye göre, yasal dinleme ve iletişimin tespiti sürecini yöneten Bilgi Sistemleri Dairesi başta olmak üzere, bu kararların hukuki denetimini yürüten Hukuk Dairesi, network ve donanım altyapısını hazırlayan ve işleten Teknik İşletme Dairesi, internette işlenen belirli suçlarla mücadele işlemlerinin yapıldığı İnternet Daire Başkanlığı ve tüm bu iş ve işlemlerin destek hizmetlerini, evrak ve arşiv sistemini yöneten İdari Daire Başkanlığı, doğrudan BTK Başkanı'na bağlı olarak görev yapacak. Böylece, TİB'in kapatılması, bütün işlevlerinin doğrudan BTK bünyesine dahil edilmesi sağlanacak.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 15.08.2016 17:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol