banner200
banner225
04 Mart 2016 Cuma 14:03
Telegraph: Cizre'ye bakan Suriye'ye baktığını sanır
banner188
banner213
banner230

Şırnak Cizre ilçesinde uygulanan sokağa çıkma yasağının sona ermesinin ardından yayılan kentin görüntüleri için “şoke edici” nitelemesini yapan İngiliz The Daily Telegraph gazetesi, Cizre’deki yıkıntıları Ortadoğu’daki ihtilafların nasıl sıçradığının yeni bir örneği olarak görüyor ve “Türkiye farklı olmalıydı” diyor.

Telegraph, Cizre’den gelen haber ve görüntüleri irdelediği geniş analizinde Ortadoğu’da şiddetin nasıl yayıldığına vurgu yaparken “Türkiye farklı olmalıydı. AB üyeliğine aday bu ülke, bölgedeki kıyım atlıkarıncasının bir parçası olan Ortadoğulu bir ülke olmamalıydı. Türkiye’yi düşündüğünüzde, aklınıza gelen İstanbul olur, yani kısa tatil kenti. Bu nedenle ki Cizre’den gelen haber ve görüntüler o kadar şoke edicidir” ifadesini kullandı.

“İNSAN SURİYE’YE BAKTIĞINI SANIR”
Bunun ardından Cizre görüntüleri için “insan kolayca Suriye’ye baktığını sanır” diyen yazar, bölgede yaşanan çatışmalarla ilgili “Irak, Suriye ve İran’ın bölgelerinde bir vatan iddiasında bulunan ayrılıkçı Kürtler, onyıllarca Türk devleti ile savaşıyor. Türkiye savaştadır. Birleşik Kraliyet’ten bunu unutmak kolay” diyor. (ANKA)

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 04.03.2016 14:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol