banner200
banner222
14 Haziran 2016 Salı 18:43
TBMM’den 'davetiye' açıklaması
banner188
banner213
banner230

İftar davetiyesinde TBMM'nin logosunun değiştirilmesi üzerine gelen tepkilerin ardından TBMM'den bir açıklama yapıldı. Açıklamada, verilen tepkilerin yersiz olduğu iddia edildi.

Yapılan açıklamada, "Davetiye metnimizde ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir' sözünün kart üzerine basılmadığı konusunda yapılan tenkitler yersizdir. Davetiye şablon bir metin olmadığı gibi, programlara bağlı olarak yazı ve tasarımda icabeden değişikliler yapılabilmektedir" denildi.

TBMM Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı'ndan iftar davetiyesinde TBMM'nin logosunun değiştirilmesinin ardından gelen tepkilere ilişkin yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Davetiye metnimizde ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir' sözünün kart üzerine basılmadığı konusunda yapılan tenkitler yersizdir. Davetiye şablon bir metin olmadığı gibi, programlara bağlı olarak yazı ve tasarımda icabeden değişikliler yapılabilmektedir. Elbette demokratik bir hukuk devletinde egemenlik kayıtsız şartsız milletindir ve Türkiye Büyük Millet Meclisi milli iradenin yegâne tecelligahı olarak bu vazifeyi ilelebet ifa etmeye devam edecektir."

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 14.06.2016 18:43
Anahtar Kelimeler:
TBMMTürkiyeIftar
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol