banner237
12 Ağustos 2016 Cuma 13:23
TBMM'de OHAL şikayetleri için 'Şikayet Masası' kuruldu

TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanlığı, kamu kurum ve kuruluşlarından komisyon ve komisyon üyesi milletvekillerine yoğun başvuru üzerine ‘şikâyet ‘masası’ kurdu.

Milletvekilleri kendilerine yapılan mağdur başvurularını ya elden komisyon başkanlığına iletecek ya da TBMM’nin resmi web adresinden gönderebilecek. Başvurular incelenip gruplandırıldıktan sonra işleme alınacak.

Komisyon Başkanlığı’nın üye milletvekillerine gönderdiği yazı şöyle:

“Sayın İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyeleri,

15 Temmuz Darbe girişimi sonrasında yapılan resmi işlemlere (kamu görevinden alınma, görevden uzaklaştırma, tutuklanma, kötü muamele vb.) ilişkin gerek Komisyonumuza gerekse de Komisyon üyelerimize çok sayıda başvuru iletildiği anlaşılmaktadır. Başvuruların etkin bir şekilde ele alınabilmesi, mükerrer işlemlerde oluşabilecek emek kaybının engellenmesi, takibinin sağlanabilmesi, ilgili birimlerle hızlı iletişime geçilebilmesi ve Meclis Araştırma Komisyonu ile diğer olası parlamenter çalışmalarda değerlendirilebilmek üzere bir arada toplanması amacıyla tarafınıza yapılan başvuruları Komisyonumuz sekretaryasına elden veya e-posta adresine iletebilirsiniz. Başvurular incelenip gruplandırıldıktan sonra Komisyon Başkanlığınca işleme alınacaktır.”

Kaynak: Birgun.net
Son Güncelleme: 12.08.2016 13:23
Anahtar Kelimeler:
TBMMDarbeMeclisPostaOhal
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol