banner200
banner235
banner225
19 Nisan 2016 Salı 11:43
Tanrıkulu: Hadis kitabında AKP propagandasına neden izin
banner188
banner213
banner230

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, “MEB’in Anadolu İmam Hatip Liseleri’ne yönelik hazırladığı hadis kitabının ‘yeme-içme adabı’ bölümünde yer alan fotoğrafta Afyonkarahisar Belediye Başkanı ile Afyonkarahisar eski Valisinin ve Ordu yeni Valisinin bir yer sofrasında yemek yerken görüldüğü iddiası doğru mu?” diye sordu.

Tanrıkulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şöyle dedi:

“MEB’in Anadolu İmam Hatip Liseleri’ne yönelik hazırladığı hadis kitabının ‘yeme-içme adabı’ bölümünde yer alan fotoğrafta Afyonkarahisar Belediye Başkanı ile Afyonkarahisar eski Valisinin ve Ordu yeni Valisinin bir yer sofrasında yemek yerken görüldüğü iddiası doğru mudur?

İddia doğru ise, Devlet kaynakları kullanılarak basılmış bir hadis kitabında AKP propagandası yapılmasına neden göz yumulmuştur?

Konu ile ilgili inceleme başlatılmış mıdır ya da başlatılacak mıdır?”

HADİS KİTABINDA PROPAGANDA
Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi İlahiyat Profesörü Zekeriya Güler tarafından kaleme alınan “Hadis Metinleri” adlı kitapta, Afyon Belediye Başkanı AKP’li Burhanettin Çoban’ın fotoğrafı kullanılmıştı. Kitabın “yeme-içme adabı” bölümünde yer alan fotoğrafta AKP’li Çoban ile eski Afyon Valisi yeni Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu bir yer sofrasında yemek yerken görülüyorlar.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 19.04.2016 11:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol