banner200
banner222
30 Ocak 2016 Cumartesi 19:02
Talimat geldi, karakol oluyor!
banner188
banner213
banner230

Zeynep Yüncüler- yunculerzeynep@gmail.com

Sokağa çıkma yasağının sürdüğü Diyarbakır’ın Sur ilçesinde, 4 gün önce ‘yasaklı’ mahalle alanına girmeyen, ancak şu anda yasağınuygulandığı Melik Ahmet Mahallesi’nde yer alan 1 Nolu Aile Sağlık Merkezi’nin karakola dönüşeceği iddiaları valiliğin kaymakamlığa gönderdiği talimat ile kesinleşti.

Bünyesinde 40 bin hastanın kayıtlı olduğu, 5 doktorun da görevde bulunduğu Aile Sağlık Merkezi, Diyarbakır Valiliği'nden Sur Kaymakamlığı'na iletilen talimata göre, boşaltılması istendi.

Diyarbakır Valiliği Halk Sağlık Müdürlüğü’nün Sur Kaymakamlığı Toplum Sağlığı Merkezi’ göderdiği talimatta şu ifadeler kullanıldı: “…Bahse konu bölgede sağlık hizmeti sunulacak fiziki şartlara haiz kiralanacak taşınmaz bulunmamaktadır. Kurumumuza ait binaların boşaltılması durumda sağlık hizmetinde aksamalara sebebiyet verileceği düşünülmektedir. Bu sebeple 1 Nolu Aile Sağlık Merkezi’nin daha sonra iade edilmek şartıyla, geçici güvenlik polis noktası olarak kullanılabilir…. Bu yazılara istinaden Sur 1 Nolu Aile Sağlık Merkezi’nin polis güvenlik noktası olarak kullanılmak üzere geçici süreliğine ivedilikle boşaltılması hususunda, gereğini rica ederim.”

Kentin Bağlar ilçesinde ise, dört gün önce 2 ve 3 Nolu Aile Sağlık Merkezi’nin kapatılacağı, yerine polis merkezlerinin yapılacağı duyurulmuştu.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 30.01.2016 19:02
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol