banner200
banner222
02 Eylül 2016 Cuma 17:44
Sözcü: Duyum aldık, FETÖ torbasına atılıyoruz
banner188
banner213
banner230

Sözcü gazetesi, kendilerine dönük bir "susturma hamlesi" yapılacağı duyumunu aldıklarını duyurarak "Sözcü'yü susturmak istiyorlar" manşetiyle çıktı.

Gazete, yaptığı duyuruda "Bugün bazı odaklar, 15 Temmuz sonrası başlatılan mücadeleyi başka bir mecraya çekmek istemekte ve FETÖ torbasına SÖZCÜ'yü de atıp, susturmak istemektedir. SÖZCÜ'ye “FETÖ'cü demek” en küçük bir delili olmayan açık bir iftiradır. 10 yıllık yayın hayatımız pırıl pırıldır. Anayasa'ya bağlılık, basın ve ifade özgürlüğüyle evrensel gazetecilik ilkeleri dışına çıkılmamıştır. Arşivler unutmaz, internette mevcuttur, herkese açıktır" ifadelerini kullandı.

Sözcü'den yapılan açıklama şu şekilde:

"SÖZCÜ üzerindeki baskılar artıyor sevgili okurlar. Anlaşılan o ki Türkiye’nin en etkili gazetesi SÖZCÜ susturulmak isteniyor! Neden?

Sebep basit: Gerçekleri yazdığı ve malum çevreleri ürküttüğü için!

SÖZCÜ'nün FETÖ'cü olduğunu iddia eden kötü niyetli birtakım zevat var!

Dahası, SÖZCÜ hakkında savcılıkta bir dosya hazırlandığı duyumunu aldık.

Güler misiniz, ağlar mısınız?

Bu ülkede herkes FETÖ'cü olabilir ama SÖZCÜ asla olamaz! FETÖ'nün alçak felsefesi, SÖZCÜ'nün karakterine, yapısına, ahlakına uymaz.

Bütün haberlerimiz ve tüm yazarlarımızın yazıları ortada……

SÖZCÜ, sapına kadar Atatürkçü ve Cumhuriyetçidir.

Atatürkçü olmamız ve halktan büyük destek görmemiz birilerinin canını sıkıyor. Varsın sıksın, biz doğru yoldan sapmayacağız.

İktidar mensupları dahil herkes Pensilvanya'ya gidip “Hocaefendi hazretleri” diye Fethullah Gülen'in elini öperken ona “FETO” diyen ve Türkiye için tehlikeli bir kişi olduğunu yazan tek gazete SÖZCÜ idi.

Fethullah Gülen'in SÖZCÜ aleyhine açtığı 35 ceza ve tazminat davası vardır. Bu bile SÖZCÜ'nün sağlam karakterini göstermeye yeterlidir.
Yayın hayatına atıldığı ilk günden bu yana Atatürk ilkelerinden sapmayan, Türkiye'nin marka olmuş en dürüst Atatürkçü yazarlarını bünyesinde toplayan, her nüshasında Türkiye Cumhuriyeti'ni, özgürlükleri ve ulusal birliğimizi savunan SÖZCÜ ile FETÖ arasında bir bağlantı kurmaya çalışmak ayıptan da öte büyük bir densizliktir!"

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 02.09.2016 17:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol